Discord trafi na PS4 i PS5. Sony inwestuje w popularną platformę

Sony łączy siły z włodarzami platformy Discord. Posiadacze konsol Sony już niebawem będą mogli cieszyć się z nowych funkcji.

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że to Microsoft stanie się nowym właścicielem platformy do komunikacji Discord. Tymczasem Jim Ryan - CEO SIE, zaskoczył nas ogłoszeniem, że jego firma postanowiła zainwestować w popularną platformę i zacieśnić współpracę pomiędzy dwoma markami - PlayStation i Discord.

Działania Sony nie wiążą się z całkowitym przejęciem udziałów w Discordzie, a jedynie z mniejszościową inwestycją. Ile dokładnie ona wyniosła - tego nam nie ujawniono. Wiemy za to, że już w przyszłym roku Discord oficjalnie trafi na konsole PlayStation.

Co więcej, posiadacze PS4 i PS5 będą mogli liczyć na specjalną integrację platformy z funkcjami konsol. Jim Ryan, zdradził, że "Nasze zespoły już ciężko pracują nad połączeniem Discorda z waszymi doświadczeniami społecznościowymi i grami w PlayStation Network".

Discord na PlayStation powinien zadebiutować już na początku 2022 roku.

Naszym celem jest zbliżenie doświadczeń Discord i PlayStation na konsolach i urządzeniach mobilnych, począwszy od początku przyszłego roku, co pozwoli przyjaciołom, grupom i społecznościom spędzać czas, bawić się i komunikować łatwiej podczas wspólnego grania w gry. - Jim Ryan, CEO SIE

"Wojna konsol" podczas dziewiątej generacji zapowiada się coraz ciekawiej. Choć japoński producent ma przewagę, którą wypracował sobie jeszcze w minionej generacji, to stale musi uważać na Microsoft, który pokazał już, że nie ma zamiary dać za wygraną.

Zobacz również: League of Legends otrzyma serial na Netflix! Mamy zwiastun