Diskeeper 8 już jest

Na odbywających się w ostatnich dniach w Nowym Jorku targach TechXNY firma Executive Software zaprezentowała nową wersję swojego flagowego produktu do defragmentacji dysków twardych - Diskeeper 8. Powołując się na wyniki niezależnych testów laboratoryjnych, przedstawiciele firmy mówią, że nowa edycja programu pozwala na zwiększenie wydajności komputera o... 200%.

Każdorazowo podczas dodawania i usuwania programów lub zapisywania danych podlegają one procesowi fragmentacji. Po pewnym czasie proces ten wpływa na szybkość działania komputera. Więcej czasu zajmuje mu odnalezienie porozrzucanych po dysku danych. Lekarstwem na to jest defragmentacja. W przypadku dołączonych do systemów operacyjnych programów zajmuje to jednak bardzo dużo czasu.

Diskeeper 8 już jest
Firma Executive Software po raz kolejny odpowiedziała zapotrzebowaniu na szybkie narzędzia do defragmentacji, wprowadzając na rynek kolejną odsłonę Diskeepera. Oferowane są następujące wersje programu:

- Home Edition: przeznaczona dla systemów Windows 95, Windows 98, Windows ME, Windows XP Home Edition;

- Professional Edition: poza powyższymi przeznaczona ponadto dla systemów Windows NT 4 Workstation, Windows 2000 Professional, Windows XP Professional.

W wersji ósmej znajdziemy między innymi przebudowany interfejs programu z wygodnym dostępem do wszystkich funkcji. Pakiet Home Edition potrafi defragmentować twarde dyski o rozmiarze nawet do 512 GB. W przypadku Professional Edition dzięki zastosowaniu technologii TVE (Terabyte Volume Engine) możemy poddać temu procesowi dyski o pojemności do 4 TB. Aplikacja umożliwi ponadto wgląd w statystyki wydajności komputera.

W przypadku przeznaczenia nowego Diskeepera do pracy w sieci, z pomocą przychodzi wersja Administrator Edition zawierająca centrum zarządzające, w pełni kompatybilne z pozostałymi edycjami programu.

Więcej informacji:http://www.executive.com

Diskeeper 8 Home Edition, wersja 30-dniowa do pobrania z naszego FTP-a:http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/1966/Diskeeper_Home_Edition_8_0.html

Diskeeper 8 Professional Edition, wersja 30-dniowa do pobrania z naszego FTP-a: http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/1967/Diskeeper_Professional_Edition_8_0.html