Diskeeper 9 - szybka defragmentacja

Firma Executive Software udostępniła najnowszą wersję swojego najpopularniejszego produktu - programu do defragmentowania twardych dysków Diskeeper. W najnowszej edycji, oznaczonej numerem 9, znajdziemy sporo ciekawych nowości - m.in. nowy 'silnik' aplikacji, znacznie przyspieszający proces defragmentowania oraz system umożliwiający uruchamianie Diskeepera w trybie wygaszacza ekranu lub w tle.

Główne zalety Diskeepera to niezawodność oraz szybkość działania - ta ostatnia cecha widoczna jest zwłaszcza w porównaniu z szybkością działania narzędzi do defragmentowania dysków, wbudowanych do systemu Windows. Dodatkowym atutem Diskeepera jest możliwość dowolnego konfigurowania programu - dzięki zestawowi opcji 'Set it and forget it'.

Diskeeper 9 - szybka defragmentacja

Diskeeper 9

Diskeepera możne skonfigurować tak, by uruchamiał się w określonych odstępach czasowych (np. co tydzień, codziennie wieczorem) lub za każdym razem, gdy uruchamiany jest wygaszacz ekranu. Dzięki temu dysk (lub dyski) defragmentowane są na bieżąco, co zapewnia optymalną wydajność systemu. W wersji 9 dostępna jest również opcja Smart Schedule - po jej uaktywnieniu program będzie automatycznie włączał się za każdym razem, gdy potrzebna będzie defragmentacja.

Dlaczego trzeba defragmentować dysk?

Każdorazowo podczas dodawania i usuwania programów lub zapisywania danych podlegają one procesowi fragmentacji. Po pewnym czasie proces ten wpływa na szybkość działania komputera, ponieważ wydłuża się czas potrzebny do odnalezienia 'porozrzucanych' po dysku danych. Lekarstwem na to jest właśnie defragmentacja.

Kolejną wartą wspomnienia opcją jest FragShield. Jej zadaniem jest ochrona przed defragmentacją plików niezbędnych do prawidłowej pracy systemu.

Nowy Diskeeper dostępny jest w 4 wersjach, przeznaczonych dla użytkowników domowych i niewielkich biur, małych firm, średnich i dużych firm oraz dla sektora publicznego. Podstawowa wersja programu (Home Edition) kosztuje 19,95 USD (z uwzględnieniem rabatu).

15-dniową wersję demonstracyjną można pobrać z naszego serwisu.

Więcej informacji o Diskeeper 9 znaleźć można na stronie producenta.