Diskeeper Pro Premier 2011 - defragmentacja w czasie rzeczywistym

Diskeeper to lekarstwo na dysk przypominający śmietnik, zwalniający i ociężały system. Jeżeli nadmierna defragmentacja plików powoduje problemy w pracy, program uporządkuje wszystkie dane i zadba, by nigdy więcej nie wkradł się bałagan.

Werdykt PC Worlda
Diskeeper Pro Premier 2011

Diskeeper Pro Premier 2011

Program w wersji komercyjnej nie jest adresowany do domowego użytkownika. Mimo ogromnych możliwości i efektywności działania wysoka cena czyni z niego mało przystępne narzędzie. Jeżeli jednak nie przerażają cię koszty zakupu będziesz zadowolony z oferowanych przez niego funkcji.

Zalety

- duża wydajność i szybkość pracy

- funkcje ochrony przed fragmentacją

- funkcje defragmentacji w czasie rzeczywistym

Wady

- brak polskiej wersji językowej

- wysoka cena

- miejscami kłopotliwa obsługa

Cena: 100 dol.

Info: Diskeeper Pro Premier 2011

Diskeeper Pro Premier 2011 to zaawansowany defragmentator dysków. Program uporządkuje wszystkie pliki, przypilnuje, by nie zostały ponownie pofragmentowane i będzie na bieżąco układał wszystkie nowe zapisywane na nośnikach pliki. Przeznaczony jest do wydajnych systemów, od których wymaga się nadzwyczajnej szybkości i efektywności pracy.

Diskeeper jest programem przeznaczonym dla zaawansowanych użytkowników i środowisk, o wysokiej wydajności pracy. Wszędzie tam, gdzie przeprowadzane są liczne operacji odczytu i zapisu danych. Oferowane przez niego technologie chronią plik przed fragmentacją i dbają o to, by zapisywane były w najefektywniejszy sposób. Metoda ta, sprawdza się w ponad 80% przypadków. Jeżeli jednak zawiedzie do akcji wkracza inna technologia, która w czasie rzeczywistym układa nieprawidłowo zapisane informacje. Operacje te przeprowadzane są w tle, a specjalnie opracowane algorytmy pilnują, by użytkownik nie odczuł spadku wydajności systemu. Optymalizacja zapisu oraz w czasie rzeczywistym eliminują konieczność tworzenia harmonogramów i regularnego optymalizowania całego nośnika. Parametry działania można zdefiniować dla każdego dysku osobno, a funkcje dynamicznej analizy pracy napędu automatycznie dobierają najlepsze ustawienia i metody pracy aplikacji. Dedykowane narzędzia optymalizują odczyt najczęściej używanych plików, inne układają systemowe pliki startowe w taki sposób by Windows uruchamiał się błyskawicznie. Z programu zadowoleni będą administratorzy większych sieci pozwala on bowiem na zdalne zarządzanie oraz konfigurowanie za pomocą polis systemowych

Co nowego w Diskeeperze

W najnowszej wersji Diskeepera zwiększono przede wszystkim efektywność działania. Nowe algorytmy defragmentacji zwiększyły jego wydajność i szybkość pracy. Nie zwiększyła się przy tym aktywność dysku i liczba przeprowadzanych operacji odczytu i zapisu danych. Nowe funkcje natychmiastowej defragmentacji usuwają problemy, których nie udało się wyeliminować za pomocą technologii ochrony IntelliWrite. Natychmiastowe porządkowanie bazujące na kontroli pojedynczych plików sprawia, że program zużywa mniej zasobów systemowych niż poprzednie wersje i inne tradycyjne defragmentatory. W rezultacie można go efektywnie używać na największych dostępnych na rynku nośnikach. Autorzy Diskeepera zmienili domyślne ustawienia defragmetacji. W aktualnej wersji standardowe parametry maja na celu maksymalizację efektywności pracy dysku, zwiększenia jego wydajności i jednoczesne zmniejszenie koniecznych operacji odczytu i zapisu danych. Ogranicza to użycie zasobów systemowych, ruchy głowic dysku czy zużycie energii powodując obniżenie kosztów pracy.

Diskeeper nie ma właściwie polskiej wersji językowej. Kilka przetłumaczonych poleceń nie można uznać, za zlokalizowany interfejs. Po angielsku pozostały wszystkie funkcje zaawansowane, okna konfiguracyjne czy komunikaty. Szkoda, ponieważ odbiegający od standardowego sposób obsługi może powodować dodatkowe kłopoty. Braki te rekompensują jednak duże możliwości programu. Wariant testowy aplikacji działa 30 dni.