Disney Infinity zaprasza graczy do nowego świata gry

Disney Interactive ogłosił właśnie swoje najambitniejsze growe przedsięwzięcie w historii - Disney Infinity. Ta zupełnie nowa platforma do gry oferuje wolność w kreowaniu scenariuszy oraz przebiegu rozgrywki.

Disney Infinity umożliwia graczom wzięcie udziału w oryginalnych przygodach wewnątrz wielu światów Disney i Pixar oraz budowanie własnych, używając potęgi wyobraźni.

"Disney Infinity przedstawia nowy sposób interakcji z tym, co najlepsze z Disneya zarówno teraz jak i w przyszłości, na jednej platformie", powiedział John Pleasants, jeden z prezesów Disney Interactive. "Innowacyjne podejście do rozgrywki sprawi, że Disney Infinity powoła do życia nowe postacie, historie i środowiska znane z wieloletniej twórczości  The Walt Disney Company, wywołując zachwyt zarówno wśród miłośników filmów i animacji, jak i wszystkich graczy.

Disney Infinity zaprasza graczy do nowego świata gry

Disney Infinity w wyjątkowy sposób integruje kolekcjonerskie figurki  postaci , które ożywają podczas gry. Figurki zapewniają dostęp do przygód wybranych bohaterów oraz umożliwiają połączenie różnych postaci oraz światów Disney i Pixar na wirtualnym Placu Zabaw. Zupełnie nowy świat gry Disney Infinity trafi na polski rynek latem 2013.

W każdym dostępnym uniwersum  gracze będą musieli rozwiązywać liczne zagadki, zmagać się z wieloma przeciwnikami oraz odkrywać sekrety najsłynniejszych lokacji znanych z różnych kreacji Disneya.  W każdym ze światów znajdują się ukryte postacie oraz charakterystyczne pojazdy i gadżety. Wszystkie znalezione i zebrane elementy mogą być użyte na Placu Zabaw do budowania i modyfikowania światów przy pomocy postaci, krajobrazów i rozmaitych akcesoriów. Gracze mogą dzielić się swoimi wyjątkowymi kreacjami z innymi, zarówno w trybie kooperacji, jak i rozgrywce online.

Disney Infinity zaprasza graczy do nowego świata gry

DisneyInfinity

Na platformę Disney Infinity składają się:

• Interaktywne elementy Disney Infinity - początkowo jest to seria 40 kolekcjonerskich elementów interaktywnych rozszerzających i modyfikujących rozgrywkę.

Interaktywne figurki postaci Disney Infinity - 17 postaci pozwalających na uczestniczenie w wyjątkowych przygodach poszczególnych postaci oraz na używanie ich na Placu Zabaw.

Czytnik Disney Infinity - Po umieszczeniu figurek na czytniku odblokowane zostają światy oraz przygody Disney Infinity.

Dyski mocy Disney Infinity - Interaktywne dyski umieszczone na czytniku pozwalają na przeróżne modyfikacje postaci i rozgrywki.

"Disney Infinity łączy postacie Disney i Pixar oraz różne scenariusze przygód tak, jak robią to dzieci podczas prawdziwej zabawy" powiedział John Blackburn - prezes Avalanche Software. "Unikatowa mechanika rozgrywki oraz innowacyjne podejście do wygenerowanego przez gracza kontentu w trybie Placu Zabaw sprawia, że Disney Infinity pobudzi wyobraźnię graczy i zapewni niekończące się godziny kreatywnej rozrywki."