Disney: "Kurczak Mały" z Sieci

Koncern Disney nawiązał współpracę z internetowym serwisem filmowym CinemaNow. Dzięki temu w ofercie CinemaNow pojawią się filmy wyprodukowane przez tę wytwórnię - na "pierwszy ogień" pójdą m.in. filmy "Kurczak Mały" oraz "Glory Road".

Wiadomo już, że pobranie z serwisu filmu kosztować będzie 19,95 USD. Filmy Disney'a pojawią się w CinemaNow już w czerwcu - pliki zabezpieczone będą przed nieautoryzowanym kopiowaniem przy pomocy systemu DRM Microsoftu. Filmy odtwarzać będzie można na komputerach PC oraz przenośnych odtwarzaczach wideo - nie będzie jednak możliwe odtwarzanie ich w stacjonarnych odtwarzaczach DVD.

Umowa przewiduje, że nowe filmy Disney'a będą się pojawiały w ofercie CinemaNow w dniu ich premiery na DVD. Przedstawiciele koncernu filmowego zastrzegają jednak, że zamierzają udostępnić w CinemaNow nie tylko nowe filmy, ale także część swoich archiwów.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że CinemaNow negocjuje obecnie podobne umowy z kilkoma innymi znaczącymi koncernami filmowymi - być może efekty tych negocjacji zostaną podane do publicznej wiadomości jeszcze w tym tygodniu...