Disney+ - najlepsze horrory, jakie obejrzysz w 2022 roku [PAŹDZIERNIK]

Przedstawiamy najlepsze, naszym zdaniem horrory, jakie dostępne są na platformie Disney+.

Omen (fot. 20th Century Fox)

Na Disney+ znajdziemy sporo ciekawych produkcji takich marek jak Disney, Marvel czy Star Wars. Jest tutaj także kilka ciekawych pozycji dla fanów horrorów. Przedstawiamy kilka, naszym zdaniem najciekawszych tytułów.

Obcy

Obcy to absolutna klasyka wśród filmów grozy i science-fiction. Załoga statku Nostromo otrzymuje tajemniczy sygnał i ląduje na planetoidzie. Jeden z członków zostaje zaatakowany przez obcą formę życia. Ten film zapoczątkował serię (lepszych i gorszych) filmów. Sam Obcy zaś trafił do popkultury jako postać kultowa.

Zobacz również:

  • Najlepsze fimy na VOD – LUTY 2023. Netflix, HBO Max, Disney+, CANAL+ online
  • The Mandalorian - sezon 3. Data premiery, obsada i ciekawostki
  • Disney Plus - styczeń 2023. Na te premiery czekam najbardziej

Fatum: Dark Water

W filmie Fatum: Dark Water poznamy historię kobiety, która po rozstaniu z mężem, przeprowadza się wraz z córką do nowego mieszkania. Na początku wszystko wydaje się być w porządku. W pewnym momencie jednak na suficie pojawia się mokra plama a tajemnicza siła odkręca krany. Gdyby tego było mała, córka Dahli zaczyna rozmawiać z wyimaginowaną przyjaciółką.

Straż nocna

Akcja filmu rozgrywa się we współczesnej Moskwie. Siły światła i ciemności od tysiąca lat żyją w porozumieniu. Członkowie Straży Nocnej patrolowali świat Mrocznych, czyli wampirów, magów i czarownic. Z kolei Mroczni patrolowali siły światła. Równowaga zostaje jednak zachwiana a ludzkość może czekać zagłada.

I stanie się koniec

Na Ziemię schodzi Antychryst. Wchodzi w ciało pewnego bankiera. W tym czasie tajemnicza grupa poluje na kobietę, która ma urodzić dziecko diabła. W jej obronie staje były policjant, który może uratować nie tylko kobietę, ale także cały świat.

Postrach nocy

Charlie Brewster wiedzie spokojne życie. Jest popularny, umawia się z najładniejszą dziewczyną w szkole. Wszystko zmienia się, kiedy do domu obok wprowadza się Jerry. Z pozoru normalny, uwielbiany przez wszystkich facet. Charlie jednak czuje, że z nowym mieszkańcem miasteczka coś jest nie tak. Nikt inny tego nie zauważa. Chłopak odkrywa, że Jerry jest wampirem i w pojedynkę musi stawić czoła niebezpieczeństwu.

Omen

Omen to kolejny klasyk na liście. W filmie poznamy historię rodziny, która opiekuje się prawdziwym synem szatana. Damien Thorn jest uosobieniem zła w ciele dziecka. To kolejny film i postać, które na stałe zapisały się historii nie tylko kina grozy.

Szósty zmysł

Dr. Malcolm Crowe po zamachu na swoje życie przez długi czas dochodzi do siebie. Kiedy to się dzieje, zwraca uwagę na chłopca, którego wychowuje samotna matka. Malcolm jest niezwykłym dzieckiem, ponieważ jest w stanie wyobrazić sobie, co działo się w danym miejscu. Co więcej, posiada zdolność rozmawiania ze zmarłymi.

Archiwum X

Archiwum X to jeden z najbardziej kultowych seriali w historii. Na Disney+ możemy obejrzeć wszystkie sezony historii, w której poznamy losy agentów Muldera i Scully z tajemniczego wydziały FBI nazywanego Archiwum X.