Disney prezentuje sprzęt elektroniczny dla nastolatków

Disney przedstawił nową linię elektroniki konsumenckiej - skierowaną do nastolatków. Znajdziemy w niej kamerę wideo, telewizory LCD oraz stację dokującą przeznaczoną do współpracy z iPodem.

Pierwszą z propozycji, która powinna zainteresować nastoletnich klientów, jest - Disney Flix Video Cam. Urządzenie sprzedawane jest wraz z oprogramowaniem Disney Direktor. Zawiera ono scenopisy obrazkowe, efekty dźwiękowe, muzykę oraz głosy bohaterów z popularnych filmów oraz programów telewizyjnych Disneya.

Disney Flix Video Cam

Disney Flix Video Cam

Kolejna propozycja to telewizory LCD zaprojektowane w stylu, który również powinien przypaść do gustu młodszej części społeczeństwa. Urządzenia oferują 15-calowe ekrany (proporcje obrazu - 4:3, panel Sharpa) o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli i dysponują wejściem VGA umożliwiającym podłączenie do komputera PC. Do wyboru są cztery modele, nawiązujące wyglądem do następujących hitów - High School Musical, Hannah Montana, Disney Princess i Pirates of the Caribbean (są to też ich oficjalne nazwy).

LCD TV - High School Musical

LCD TV - High School Musical

Ostatnią z nowości jest przeznaczona do współpracy z iPodami. Dostępna jest w dwóch wersjach - High School Musical i Hannah Montana. Urządzenie wyposażono w tuner AM/FM, wbudowane głośniki oraz wejście gitary i mikrofonu (tylko w wersji Hannah Montana).

Stacja dokująca - Hannah Montana

Stacja dokująca - Hannah Montana

Wszystkie urządzenia trafią do sprzedaży jeszcze tej jesieni. Ich ceny przedstawiają się następująco:

Disney Flix Video Cam - 100 USD

LCD TV - 300 USD

Stacja dokująca - 70 USD

Strona producenta: Disney.