Disney wydaje aplikacje z komiksami dla iOS

Wydawnictwo Disney Publishing Worldwide, za pomocą aplikacji Disney Comics, dało czytelnikom dostęp do ponad 50 komiksów, opowiadań i powieści ilustrowanych. Dostępne tytuły zawierają klasyczne przygody Myszki Miki oraz nowe, których bohaterami są postacie z filmów takich jak Toy Story i Auta.

Początkowe 50 tytułów, to tylko ułamek wszystkich, które zostały stworzone przez Disneya przez lata. Każdego roku wydawnictwo tworzy 25 000 stron komiksów. Firma zapowiada, że co tydzień będzie dodawała dwa nowe tytuły.

Użytkownicy mogą czytać zakupione komiksy w układzie pionowym lub poziomym, a także wybrać automatyczne lub ręczne zmienianie stron. Wśród innych funkcji są efekty dźwiękowe, możliwość przeglądania tytułów przed ich zakupem oraz dzielenia się informacjami o ulubionych komiksach na Facebooku.

Zobacz również:

  • Marvel - jakie nowe filmy i seriale obejrzymy w 2022 roku?
  • iPhone 13 już dziś w świetnej promocji! Sprawdź oferty popularnych sklepów [23.03.2023]

Czytelnicy mogą także otrzymywać wiadomości o nowych komiksach oraz zapisywać zakupione tytuły w pamięci swoich urządzeń w celu ich czytania bez dostępu do sieci. Aplikację Disney Comics można za darmowo pobrać w App Store. Wymagany jest system iOS 3.1 lub jego nowsza wersja. Jeden komiks kosztuje dolara, a paczka tematyczna 4 dolary.