Diuna 2 nadchodzi - co wiemy o kontynuacji filmu?

Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat drugiej części filmu Diuna.

Diuna (fot. Warner Bros)

Diuna to jeden z największych hitów kinowych ubiegłego roku. Ekranizacja książki Franka Herberta zebrała świetne oceny i przyciągnęła przed ekrany ogromną liczbę osób. Co więcej, dzieło Denisa Villeneuve zostało nominowane w aż 10 kategoriach do Oscarów. Kwestią czasu było, kiedy kolejna część zostanie zapowiedziana. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat Diuna 2.

Diuna 2 nadchodzi - co wiemy o kontynuacji filmu?

Diuna 2 - data premiery

Diuna 2 nie tylko została zapowiedziana. Znamy także datę premiery kontynuacji. Jeśli nic nie stanie twórcom na przeszkodzie, to do Arrakis wrócimy 20 października 2023 roku.

Zobacz również:

  • Nie śpię, bo czekam na premiery. 11 filmów, które muszę obejrzeć w 2023 roku

Diuna 2 - o czym opowie film?

Diuna zakończyła się w okolicach połowy fabuły książki Franka Herberta. Był to moment, kiedy Paul i Lady Jessica zostali przyjęci do Framenów i udali się do domu Stilgara. W kolejnej części zobaczymy jeszcze więcej wizji Paula, które będą dotyczyć jego przyszłości i buntu, który poprowadzi przeciwko Imperium. Reżyser filmu w rozmowie z IndieWire powiedział:

To jak gra w szachy. Niektóre nowe postacie zostaną wprowadzone w drugiej części, a decyzja, którą podjąłem bardzo wcześnie była taka, że ta pierwsza część będzie bardziej dotyczyła Paula Atreidesa i Bene Gesserit oraz jego doświadczenia dotyczącego spotkania z inną kulturą. W drugiej części będzie znacznie więcej rzeczy związanych z rodem Harkonnenów.

Akcja kontynuacji przeniesie się m.in. do obozu Fremenów. Paul będzie musiał się przystosować do nowych zwyczajów i jako Maud'Dib udowodnić swoją wartość oraz siłę. Zobaczymy tutaj także wielką bitwę Fremenów i Harkonnenów, której skrawki obserwowaliśmy już w pierwszej części, w wizjach Paula.

diuna

Diuna (fot. Warner Bros)

Diuna 2 - kogo zobaczymy na ekranie?

Do obsady powróci sporo postaci, które zobaczyliśmy w pierwszej części. Będzie to Timothy Chalamet (Paul Atryda), Rebecca Ferguson (Lady Jessica), Zendaya (Chani), Javier Bardem (Stilgar), Stellan Skarsgard (Vladimir Harkonnen), Dave Bautista (Bestia). Powinniśmy także zobaczyć postaci, których losu nie poznaliśmy w pierwszej części - Gurney Helleck i Thufir Hawat.

Druga część Diuny wprowadzi do opowieści także nowe postacie:

  • Alia Atryda - córka Lady Jessiki oraz Leto Atrydy
  • Shaddam IV Corrino - władca Imperium, który oddał Arrakis Harkonnenom - w tej roli Christopher Walken
  • Księżna Irulana - najstarsza córka Shaddama IV - w tej roli Florence Pugh
  • Feyd-Rautha Harkonnen - bratanek Vladimira Harkonnena - w tej roli Austin Butler

Hans Zimmer stworzy muzykę do kontynuacji [15.06.2022]

Hans Zimmer otrzymał Oscara za stworzenie muzyki do filmu Diuna. Wiemy już, że kompozytor bierze udział także w pracach nad kontynuacją filmu. Artysta powiedział, że pracuje już nad nowymi utworami. Co ciekawe, pierwsze kompozycje wysłał do reżysera jeszcze przed zakończeniem prac nad muzyką do 1 części.

Rozpoczęły się zdjęcia do Diuna 2 [19.07.2022]

Oficjalnie rozpoczęły się zdjęcia do filmu Diuna 2. Podobnie jak w przypadku pierwszej części, reżyserem widowiska jest Denis Villeneuve.

W sieci pojawił się także pierwszy, oficjalny zarys fabuły.

Film będzie kontynuacją mitycznej podróży Paula Atrydy, który jednoczy się z Chani i Fremenami, będąc na wojennej ścieżce zemsty przeciwko spiskowcom, którzy zniszczyli jego rodzinę. Stojąc przed wyborem pomiędzy miłością swojego życia a znanym losem wszechświata, stara się zapobiec strasznej przyszłości, którą tylko on może przewidzieć.

Zobacz także: Wikingowie Walhalla, sezon 2 - co wiemy o kontynuacji serialu?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: