DivX 4.12

Dostępna jest już kolejna wersja popularnego kodeka DivX - 4.12. Poprawiono w niej błędy występujące w poprzednich wersjach podczas kodowania plików wideo w trybie YUV12 na komputerach wyposażonych w procesor Pentium 4.

Dostępna jest już kolejna wersja popularnego kodeka DivX - 4.12. Poprawiono w niej błędy występujące w poprzednich wersjach podczas kodowania plików wideo w trybie YUV12 na komputerach wyposażonych w procesor Pentium 4. W DivX 4.12 wyeliminowano także błąd polegający na zawieszaniu się komputerów wykorzystujących niektóre płyty główne oparte na chipsetach VIA.

Poza tymi usprawnieniami poprawiono też, tradycyjnie zresztą, algorytmy odpowiedzialne za jakość wyświetlanego obrazu i prędkość jego dekodowania.

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [24.03.2023]

Minimalna konfiguracja sprzętowa zalecana przez twórców kodeka, pozwalająca na płynne odtwarzanie filmów skompresowanych DivX-em to: Pentium II 450, 64 MB RAM, 8- megabajtowa karta graficzna oraz sterowniki DirectX co najmniej w wersji 7.0.

Pakiet instalacyjny, zawierający oprócz kodeka także odtwarzacz The Playa, narzędzia użytkowe oraz dokumentację, można pobrać z naszego serwisu FTP:

www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/0388.html