DivX 5.02

Jest już kolejna wersja popularnych kodeków, umożliwiających odtwarzanie i kompresję filmów w formacie DivX. Największą zaletą DivX’a jest fakt, że umożliwia on zapisanie ok. 1,5 godziny filmu na jednej płycie CD z zachowaniem jakości zbliżonej do DVD. W obecnej wersji wprowadzono jedynie drobne zmiany, m.in. dodano kilka opcji poprawiających jakość odtwarzania obrazu.

Jest już kolejna wersja popularnych kodeków, umożliwiających odtwarzanie i kompresję filmów w formacie DivX. Największą zaletą DivX’a jest fakt, że umożliwia on zapisanie ok. 1,5 godziny filmu na jednej płycie CD z zachowaniem jakości zbliżonej do DVD.

W pracach nad DivX 5.02 producent skupił się przede wszystkim na usunięciu błędów wykrytych w poprzedniej wersji kodeków – poprawiono m.in. obsługę pamięci i problem ze spadkiem prędkości kodowania (wersja 5.01 była wolniejsza o 7% od wersji 5.0). Dodano też kilka nowych funkcji, podnoszących jakość odtwarzanego obrazu („Smooth Playback”, "Double Buffering", "Film Effect").

DivX 5.02, podobnie jak wszystkie wersje z serii 5.x, jest oferowany w 3 odmianach: podstawowej (bezpłatna) oraz PRO, oferującej rozszerzony zestaw funkcji, zapewniających lepszą jakość kompresji i odtwarzania. Wersja PRO jest dostępna jako program adware (bezpłatny, ale wyświetlający reklamy) lub aplikacja komercyjna w cenie 30 USD (nie wyświetla reklam).

Pliki do pobrania:

DivX 5.02:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/1143.html

DivX 5.02 PRO (adware):

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/0388.html


Zobacz również