DivX 5.2.1 w wersji finalnej

Ukazało się kolejne wydanie popularnych kodeków DivX, zarówno w wersji podstawowej jak i PRO. Nowy DivX został zoptymalizowany również pod kątem aktualizacji Service Pack 2 dla systemów Windows XP.

A oto, co znajdziemy w najnowszej wersji kodeków DivX:

- obsługa czterech języków (angielskiego, niemieckiego, francuskiego i japońskiego). Niestety nic nie wiadomo na temat wersji polskiej;

- Bitrate Calculator: narzędzie, które pozwala na łatwe przeliczanie zależności pomiędzy długością filmu, jego docelowym rozmiarem oraz szczegółami dotyczącymi ścieżki dźwiękowej;

- wsparcie MPEG Quantization, dzięki czemu kodeki działają szybciej;

- wsparcie dla instrukcji SSE3 (Prescott). Według zapewnień producenta kodeków ta technologia pozwoli uzyskać wzrost wydajności nawet do 15%. Również pomyślano o optymalizacji pod kątem wielowątkowości oraz maszyn wieloprocesorowych. Na takich komputerach będzie można w pełni wykorzystać moc kilku jednostek obliczeniowych.

Poprawiono wsparcie dla formatu Generic MPEG-4. Do bardzo użytecznych opcji należy automatyczne powiadamianie o nowych wersjach, które można pobrać z Internetu. Takie rozwiązanie zwalnia użytkownika z konieczności śledzenia zmian na stronie producenta.

Zapraszamy do pobrania darmowego zestawu kodeków oraz wersji PRO z naszego serwisu.


Zobacz również