DivX 6.0 dla Mac OS X-a

DivX Labs udostępniło ostatnią wersję opracowanego przez siebie kodeka wideo, DivX 6.0, użytkownikom komputerów pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Mac OS X. Pełna wersja pakietu DivX zawiera kodek z obsługą wszystkich opcji kompresji obrazu, które nie zostały dołączone do wcześniejszego pakietu.

Wsród nowości znalazł się także DivX Converter - nowy produkt, który zastąpi Dr. DivX, a którego zadaniem jest łatwa konwersja plików oraz odtwarzacz DivX Player.

O ile pobranie samego kodeka jest darmowe, to cały pakiet kosztuje już ok. 20 dolarów. Z zalet Convertera, do którego dodano obsługę trybu "przeciągnij-i-upuść", można będzie korzystać przez 15 dni na licencji "free trial". Po upływie tego okresu dalsze korzystanie z tego narzędzia wymagać będzie uiszczenia wspomnianej opłaty.

DivX 6.0 dla Mac OS X-a

DivX Converter dla Mac OS-a

W wydaniu DivX 6.0 dla Mac OS X-a poprawiono również kompatybilność kodeka z platformą systemową Mac OS X 10.4 "Tiger" oraz z QuickTime 7, zmieniono interfejs użytkownika ekranu Konfiguracja Kodeka oraz dodano zintegrowany kodek MP3.

Więcej informacji: DivX