DivX kończy z internetowym wideo

Firma DivX - producent popularnego kodeka wideo - poinformowała, że z końcem lutego zamknięty zostanie prowadzony przez nią internetowy serwis wideo Stage6. Strona, która specjalizowała się w dostarczaniu klipów wideo wysokiej jakości, zostanie zlikwidowana, ponieważ jej właściciel nie był w stanie wypracować odpowiedniego modelu zarabiania na serwisie.

Przedstawiciele firmy DivX tłumaczą, że utrzymywanie witryny jest niezwykle kosztowne - a skoro nie przynosi ona zysku i nikt nie jest zainteresowany jej odkupieniem, to decyzja o zamknięciu Stage6 była jedyną opcją. Dlatego też z dniem 28 lutego serwis zniknie z Internetu.

Stage6 działał na zasadach podobnych np. do Youtube.com - serwis umożliwiał użytkownikom publikowanie i oglądanie online klipów wideo. Głównym wyróżnikiem serwisu należącego do DivX była możliwość publikowania filmów o bardzo wysokiej jakości (oraz mechanizm umożliwiający łatwe zapisywanie filmów na twardym dysku).

W serwisie została już wyłączona możliwość dodawania nowych klipów wideo - przez najbliższe trzy dni będzie jeszcze można oglądać filmy już umieszczone na stronie. Później Stage6 zostanie wyłączona.

Więcej informacji na temat decyzji firmy DivX znaleźć można w blogu Stage6.