DivX kontra combo
-
- Juliusz Kornaszewski,
- 01.09.2003
W czasie wakacji nazbierało się w naszym redakcyjnym laboratorium testowym wiele interesujących, często nowatorskich urządzeń.
W czasie wakacji nazbierało się w naszym redakcyjnym laboratorium testowym wiele interesujących, często nowatorskich urządzeń.
Postanowiliśmy nie koncentrować się tylko i wyłącznie na konkretnej grupie produktów. Do naszej sali kinowej trafił bardzo ciekawy projektor DLP firmy Sharp. Ma do zaoferowania więcej niż najlepszy nawet telewizor. Ponadto z powodu specyficznego układu optycznego to jedna z nielicznych propozycji dla osób poszukujących rzutnika ustawionego naprawdę daleko od ekranu. Radzimy przyjrzeć się bliżej japońskiemu dziełu sztuki użytkowej. Dla tych, którzy nie przekonali się jeszcze do projektorów, przetestowaliśmy tradycyjny, 32-calowy telewizor panoramiczny klasy średniej. Sony wprowadziło w swoim nowym modelu kilka ciekawych rozwiązań, które można też znaleźć w droższych modelach tej marki.
Czytelnicy poszukujący zestawów zintegrowanych również znajdą w tym wydaniu nie lada niespodziankę. W testach mieliśmy dwa najnowsze zestawy liderów rynku - Panasonica i Sony. Różnią się znacznie nie tylko wyglądem, ale i brzmieniem. Ich cechą wspólną jest oryginalność i umiejętność współpracy także z najnowszymi standardami zapisu dźwięku. System jest jednak zintegrowany tylko wstępem do pełnokrwistego kina domowego. Kupując kino w pudełku, decydujemy się na pewnego rodzaju kompromis. Zachęcamy do rozważenia zainwestowania w nieco droższe systemy dzielone, które są u nas reprezentowane m.in. przez uniwersalne odtwarzacze DVD.
KISS DP500 to produkt absolutnie unikalny na polskim rynku. Nie tylko pozwala na oglądanie filmów nagranych w formatach DivX i Xvid, ale również ma kartę sieciową, która integruje go z Internetem. Teraz audycje radiowe nie tylko płyną na falach FM i AM, lecz także w postaci bitów przemierzają przestrzenie sieci globalnej. Dostęp do 300 tematycznych audycji radiowych wprost z Internetu to nie lada gratka. O innych umiejętnościach tego ciekawego produktu dowiecie się na kolejnych stronach. DivX rozwija się dosyć szybko, o czym świadczy kolejna premiera na polskim rynku - odtwarzacz tajwańskiej firmy LiteOn. Zapewniamy, że nie ma on nic wspólnego z tandetą, którą można spotkać w wielu supermarketach. Wykonano go starannie, a konstrukcja ma takie smaczki, jak kilka trybów progresywnego skanowania, uniwersalny czytnik kart pamięci czy zgodność z prawie dowolnymi formatami obrazu i dźwięku. DVD łączy się ze światem komputerów i to właśnie w tym kierunku podąża dużymi krokami branża audio-wideo.
Panasonic SC-MT1


Wykończony metalem, z czytelnie umieszczonymi guzikami, może sterować innymi urządzeniami marki Panasonic.

Warto zaznaczyć, że combo Panasonica doskonale radzi sobie z każdym krążkiem, jaki "połknie" przeźroczysta szuflada. Płyty CD-Audio brzmią nawet lepiej niż nagrania DVD. Skok jakościowy dokonuje się po umieszczeniu w odtwarzaczu nagrania w formacie DVD-Audio. Największą różnicę zauważamy w sposobie reprodukcji basu. Jest lepiej kontrolowany, twardszy i szybszy. Drugi plus płynący z płyt gęstego zapisu to szersza i głębsza scena dźwiękowa. Muzycy zyskują w naszym pomieszczeniu więcej miejsca, całość sprawia wrażenie większej naturalności, nabiera znamion prawdziwego występu.
Zestaw Panasonica polecamy z czystym sumieniem. Dawno nie mieliśmy do czynienia z tak udanym kompletem "wszystko w jednym". Choć ma on minusy (ubogie możliwości podłączeniowe), rekompensuje je bardzo atrakcyjnym wyglądem i solidnym wykonaniem. Przede wszystkim liczy się jednak rzetelne brzmienie, a to Panasonic za niewielką kwotę jest nam w stanie zapewnić.
Typ combo
Cena 2499 zł
Dystrybutor Panasonic Polska, http://www.panasonic.pl
Funkcje regulacja parametrów obrazu, kilka trybów przestrzennych audio, uwypuklanie dialogów, kompresja dynamiki, odtwarzanie MP3 i WMA, DVD-Audio
Złącza kompozyt, S-Video, Euroscart, dwa wejścia liniowe