Dla PlayStation 4 zostanie udostępnionych w tym roku 100 kolejnych gier

Jeżeli planujesz zakip konsoli warto abyś wiedział, że w przypadku Sony PlayStation 4 możesz w tym roku liczyć na 100 kolejnych gier.

Firma Sony poinformowała za pośrednictwem Twittera, że gracze korzystający z mającej premierę kilka miesięcy temu konsoli PlayStation 4 otrzymają w tym roku do dyspozycji ponad 100 kolejnych gier:

Sony PlayStation 4 - zapowiedź 100 "nowych" gier.

Sony PlayStation 4 - zapowiedź 100 "nowych" gier.

Warto zauważyć, że w tej zapowiedzi firma Sony nie użyła jednak określenia "nowych gier", co oznacza najpewniej, że część z ponad 100 zapowiadanych tytułów jest obecnie dostępna na konsole PlayStation 3, czy Vita i zostanie po prostu zaktualizowana do pracy na nowym sprzęcie.

PlayStation 4 - jak się sprzedaje?

Przy okazji warto przypomnieć, że konsola PlayStation 4 pojawiła się 15 listopada w Ameryce Północnej, natomiast 22 listopada trafiła do Europy, Australii i do Ameryki Łacińskiej. Od początku cieszyła się oszałamiającym zainteresowaniem konsumentów, co potwierdziły zaprezentowane kilka tygodni temu dane na temat jej sprzedaży. Wynika z nich bowiem, że do 28 grudnia poprzedniego roku urządzenie sprzedało się w liczbie 4,2 miliona sztuk. Dla porównania, w przypadku konkurencyjnej konsoli Xbox One wynik ten był o ponad milion niższy.