Dla wymagających

Niedawno na rynku pojawił się nowy model cyfrowego aparatu profesjonalnej serii Kodak DSC. Model 620x jest następcą wersji 620 z wprowadzonymi zmianami.

Niedawno na rynku pojawił się nowy model cyfrowego aparatu profesjonalnej serii Kodak DSC. Model 620x jest następcą wersji 620 z wprowadzonymi zmianami.

W konstrukcji aparatu zastosowano matrycę CCD bardzo wysokiej jakości. Umożliwia ona nastawianie efektywnej czułości aparatu w zakresie od 400 do 6400 w skali ISO (sic!). Rozmiary zachowywanej fotografii to 1728x1152 punkty. Informacja o kolorze nagrywana jest z 36-bitową precyzją.

Na pierwszy rzut oka aparat przypomina starszego brata znanego Nikona F5. W dolnej części obudowy znajdują się akumulatory NiHM wystarczające do wykonania około 1000 ujęć. Jest tam też gniazdo kart PCMCIA. Pod względem możliwości w zakresie wyboru nośnika zdjęć aparat należy do najbardziej uniwersalnych. Oprócz dysków standardu PC Card III i kart typu I i II, stosując specjalny adapter, można użyć kart pamięciowych CompactFlash, SmartMedia, a nawet dysku IBM Microdrive.

Dla wymagających
DCS 620x wyposażono w złącze obiektywowe Nikkor F. Mniejsze rozmiary matrycy CCD w stosunku do klatki filmu małoobrazkowego 35 mm powodują jednak 60-procentowe wydłużenie ogniskowej.

Model Kodak DCS jest imponujący: dzięki wbudowanej pamięci 6 MB możliwe jest fotografowanie ciągłe z szybkością 3,5 ramki na sekundę, dostępna jest opcja współpracy z komputerem przez gniazdo FireWire (IEEE.1394) i z telefonem komórkowym, co kwalifikuje aparat np. do zastosowań przez fotografów prasowych. Dzięki transmisji przez sieć telefonii GSM możliwe jest natychmiastowe przesłanie fotografii praktycznie z dowolnego punktu miejsca na ziemi.

Wadą aparatu będzie prawdopodobnie cena. Urządzenie znajdzie więc zastosowanie głównie w rękach profesjonalistów.

Aparat cyfrowy

Kodak DSC 620x#######

Scala 3000

www.kodak.com/go/dsc620x

Cena: ok. 11 000 USD