Dlaczego GG.pl jest lepsze niż Facebook


GG.pl lepsze niż Facebook?

Serwis GG.pl został uruchomiony w czerwcu 2010 r. We wrześniu portal odwiedziło 3,5 mln unikalnych użytkowników ale, jak przyznaje Marek Soból, ich aktywność jest mocno spolaryzowana. Część internautów korzysta z GG.pl intensywnie, inni tylko przewijają się przez portal.

Powodem do uruchomienia GG.pl była chęć "poszerzenia przestrzeni działania dla użytkowników komunikatora, wykroczenia poza ramy narzędzia komunikacyjnego. Dzięki silnemu połączeniu z komunikatorem osoby, które mamy na liście kontaktów nie są przypadkowe. "Stawiamy na prawdziwych znajomych, nie uruchamiamy żadnych nowych funkcjonalności serwisu, które powodowałyby sztuczne pompowanie listy kontaktów" - tłumaczył Soból.

Serwis powstał jako "przedłużenie" komunikatora internetowego Gadu-Gadu. Jak przekonywał M. Soból, jest to jedna z głównych zalet, a zarazem przewag portalu nad Facebookiem. Odniesienia do największego na świecie serwisu społecznościowego padały w trakcie konferencji dość często.

GG.pl na tle konkurencyjnych usług wyróżnia się m.in. - przynajmniej wg producenta - modułem "prawdziwej poczty". Na ogół serwisy społecznościowe oferują skrzynkę do komunikacji wewnętrznej, pomiędzy użytkownikami serwisu. Poczta w GG.pl to pełnoprawna usługa "na zewnątrz". Poczta oferuje dość nietypowy, ale - jak podkreślił M. Soból - bardzo funkcjonalny interfejs. E-maile prezentowane są w formie kafelków, co ma ułatwiać zarządzanie korespondencją i obsługę poczty przychodzącej.

Serwis stawia też mocno na ochronę prywatności. "U nas 'z definicji' wszystko jest prywatne, aby coś udostępnić wymagane jest świadome działanie" - przekonywał przedstawiciel GG Network.

Więcej informacji: GG.pl


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: