Dlaczego Samsung nie instaluje Twitch.TV na najnowszych Smart TV?

Aplikacja była, ale znikła. Oto, co się z nią stało.

Wszyscy użytkownicy najnowszych telewizorów Samsung QLED mogą się zdziwić. Aplikacja Twitch na telewizory Koreańskiego producenta nie jest już dostępna w sklepie z aplikacjami.

Dlaczego Samsung nie instaluje Twitch.TV na najnowszych Smart TV?

Źródło: PCWorld.com

Największa na świecie platforma do strumieniowego przesyłania transmisji z gier była dostępna na inteligentych telewizorów, ale nigdy nie miała oficjalnej premiery.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Wszyscy użytkownicy lubiący streamingować turnieje i rozgrywki na platformę Twitch nadal mogą to zrobić przy użyciu rozwiązań takich, jak Google Cast. Użytkownicy starszych modeli telewizorów od Samsunga mogą pamiętać, że przez dłuższy czas w sklepie z aplikacjami Samsunga dostępna była do pobrania aplikacja Twitch.TV.

W chwili obecnej nie znajdziemy jej już w sklepie. Co ciekawe okazał się, że nigdy nie była to aplikacja oficjalnie zaakceptowana przez Twitch. Została ona opracowana przez nieznanego dewelopera niezwiązanego z platformą streamingową.

Aplikacja dostępna była na telewizorach Samsung przed długi czas, a większość użytkowników przekonana była, że korzysta z oficjalnego klienta usługi Twitch.

Za nieoficjalną aplikację zabrano się na początku 2019 roku. W kwietniu została ona usunięta ze sklepu z aplikacjami oraz co gorsze dla jej użytkowników zdecydowano się przymusowo odinstalować ją z wszystkich telewizorów, na których została zainstalowana.

W tym samym czasie przedstawiciele działu obsługi klienta firmy Samsung odpowiadali zdezorientowanym klientom za pośrednictwem konta na Twitterze informując, że "aplikacja Twitch przeszła na emeryturę" i nie jest już dostępna dla telewizorów Samsung Smart TV.

Interesujący jest fakt, że praktycznie wszystkie informacje na temat aplikacji Twitch dostępnej dla telewizorów Samsung zostały wymazane z internetu. Użytkownicy starający znaleźć się jakikolwiek ślad na temat Twitch na Smart TV od Samsunga natkną się na kilka wątków na Reddit z początku tego roku.

Ten przykład idealnie obrazuje funkcjonowanie najnowszych zamkniętych platform, którymi w całości zarządza ich producent. Samsung zdecydował się na usunięcie Twitch z dnia na dzień nie informując o tym swoich użytkowników, a jednocześnie nie zapewniając im jakiejkolwiek alternatywy. Ruch ten pokazuje, że producenci mogą wprowadzać zmiany kiedy tylko chcą i w dowolny sposób nie zważając na tysiące aktywnych użytkowników.

Po długim czasie Samsung dopatrzył się, że w sklepie posiada nieoficjalnego klienta Twitch, który na dodatek cieszył się sporą popularnością. Następnie ktoś w Samsungu lub Twitch zadecydował, że klienci zostaną pozbawieni dostępu do usługi.

Dlaczego Samsung nie instaluje Twitch.TV na najnowszych Smart TV?

W rozmowach z dziennikarzami amerykańskiego PCWorld Samsung Electronics ujawnił w końcu, dlaczego aplikacja Twitch.TV została usunięta ze sklepu z aplikacjami.

"Na telewizorach Samsung Smart TV programiści mogą tworzyć i przesyłać aplikacje za pomocą SDK (Software Development Kit)."

"W przypadku aplikacji na Twitch, Twitch wcześniej otworzył API, aby umożliwić twórcom zewnętrznym tworzenie aplikacji, jednak API to nie jest już dostępne ze względu na zmiany polityki wprowadzone przez Twitcha na początku tego roku. "

Możliwe, że Samsung zdecydował się na usunięcie klienta Twitch w obawie od dane swoich użytkowników.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: