Dlaczego Twój komputer nie pokazuje aktualizacji do Windows 11?

Twój komputer spełnia minimalne wymagania, a nie otrzymałeś jeszcze aktualizacji do Windowsa 11? Wyjaśniamy o co chodzi.

Microsoft po czterech miesiącach testów wprowadził na rynek finalną wersję Windowsa 11. Oprogramowanie jest już ogólnodostępne dla wszystkich komputerów, które spełniają minimalne wymagania systemowe.

Windows 11
Źródło: pcworld.com

Windows 11

Źródło: pcworld.com

Niestety nie każdy użytkownik kompatybilnego urządzenia może liczyć na specjalne okienko w Windows Update, które pozwoli na instalację Windowsa 11. Dlaczego Microsoft nie udostępnia automatycznie Windowsa 11 dla wszystkich?

Zobacz również:

  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [15.10.2021]
  • Windows 11: jak usunąć przycisk widgetów? [PORADNIK]
  • Windows 11 - poznaj 5 najważniejszych funkcji dla graczy

Odpowiedź na te pytanie jest prosta. Po pierwsze gigant z Redmond chroni swoje serwery przed przeciążeniem. Stopniowe wprowadzanie aktualizacji chroni również przed udostępnieniem systemu z istotnymi błędami. Całość uzupełnia fakt, że Microsoft z wykorzystaniem Windows Update udostępnia Windowsa 11 jedynie na przetestowane komputery. Oznacza to, że jeżeli posiadasz maszynę spełniającą minimalne wymagania techniczne, ale nie została ona przetestowana przez Microsoft lub producenta, nie otrzymasz jeszcze aktualizacji.

Dodatkowo Microsoft w dalszym ciągu rozwija Windowsa 11. Kluczowe funkcje takie jak kompatybilność z aplikacjami z Andorida oraz lepsza integracja z Microsoft Teams pojawią się dopiero w przyszłym roku. Wtedy też Microsoft udostępni Windowsa 11 na wszystkie kompatybilne urządzenia.

Co zrobić jeżeli chcesz zainstalować Windows 11 już dziś? Sprawa jest bardzo prosta. Zapoznaj się z naszym poradnikiem. Znajdziesz w nim cztery oficjalne sposoby na instalację Windowsa 11. Zanim przystąpisz do procesu lepiej odpowiednio przygotuj swój komputer.