Dlaczego domyślną wyszukiwarką w urządzeniach Apple jest Google? Tim Cook wyjaśnia

Mariaż Google i Apple pozostaje trwały, mimo ogromnej dbałości koncernu z Cupertino o prywatność użytkowników. W wywiadzie dla serwisu Axios szef Apple, Tim Cook, wyjaśnia powód, dla którego firma skłania się do używania wyszukiwarki Google, przy okazji zarabiając na tym niemałe pieniądze.

Tim Cook w wywiadzie dla serwisu Axios

Tylko w tym roku za używanie wyszukiwarki Google jako domyślnego silnika w urządzeniach Apple, koncern z Cupertino otrzymał już 9 mld dolarów. Szacuje się, że w przyszłym roku ta kwota wzrośnie do nawet 12 mld dolarów. Wygląda na to, że to całkiem dochodowy biznes, ale Tim Cook broni porozumienia z Google, tłumacząc, że chodzi tu o coś kompletnie innego.

W wywiadzie udzielonym nowemu serwisowi HBO (Axios), prezes Apple tłumaczy, że podstawową przyczyną, dla której to właśnie Google pozostaje numerem jeden jeśli chodzi o wyszukiwarki dla urządzeń z iOS jest jakość samego rozwiązania. Osobiście Cook sądzi, że silnik wyszukiwarki Google może się pochwalić najlepszą jakością. Zwraca też uwagę na szereg usprawnień, jakie wdrożono z myślą o zachowaniu prywatności użytkowników.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari

Przeglądanie w trybie prywatnym, a także inteligentne zapobieganie śledzenia użytkowników przez najróżniejsze trackery, to w opinii Tima Cooka czynniki służące poprawie aspektu, o który większość ludzi ma największe obawy. Zachowanie prywatności przy używaniu wyszukiwarki Google niektórzy określają mianem oksymoronu, czyli wzajemnie wykluczających się składników.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: