Dlaczego nie ma filmu na podstawie GTA?

Serwis 1up.com postanowił zebrać informacje na temat filmu Grand Theft Auto. Choć plotki związane z produkcją krążyły w sieci już od dawna, to nikt nie próbował ich jeszcze ostatecznie wyjaśnić. Aż do teraz.

Grand Theft Auto to świetny materiał na film. Choć tytuł mocno nawiązuje do różnych hollywoodzkich produkcji, to większość fanów na pewno przyzna, że gra sama w sobie również jest świetnym materiałem na ekranizację.

Okazuje się, że podobny tor myślenia mieli przedstawiciele co najmniej jednego ze studiów filmowych Los Angeles. Niestety serwis 1up.com nie zdradził jego nazwy. Wiadomo jednak, że pewne studio było naprawdę blisko podpisania umowy z właścicielami praw do Grand Theft Auto.

Blisko, bowiem pomimo, że rozmowy szły świetnie, to na jednym z końcowych etapów wszystko się rozpadło. Niestety nie ma żadnej oficjalnej informacji o powodzie takiego obrotu spraw. Podobno nie chodziło tu o kwestie finansowe, ale o obawy związane z samym przekazaniem wytwórni praw do GTA.

Widzimy, że obecnie nie ma co liczyć na ekranizację słynnej serii. Fanom pozostaje mieć nadzieję, że sytuacja ta niedługo ulegnie zmianie...