Dlaczego nie zobaczymy w najbliższym czasie filmowego GTA...

W najbliższych latach nie zobaczymy żadnego filmu opartego na popularnej serii GTA. Rockstar Games, które jest wydawcą gry nie zamierza wydawać zgody na żadną produkcję tego typu. Wykluczył to Dan Houser, wiceprezes ds. kreatywnych Rockstar.

GTA jest jedną z najczęściej wskazywanych serii w kontekście produkcji filmowej opartej o grę komputerową. W wywiadzie dla The Hollywood Reporter, Dan Houser stwierdził jednak, że jego firma niechętnie podchodzi do pomysłów opierania scenariuszy filmowych na grach komputerowych.

"Praktycznie wszystkie filmy oparte na grach są okropne, podobnie jest w przypadku gier, które powstają na podstawie filmów. W przyszłości się to zmieni ale obecnie jedynym celem dla którego przenosi się świat gier do filmów są pieniądze. Moim zdaniem, to musi nieść za sobą jakąś wartość a nie tylko łatwy zarobek" - stwierdził Houser.

Zobacz również:

Nie doczekamy się więc obrazu na kanwie GTA. "Przeanalizowaliśmy wiele ofert ale podjęliśmy decyzję o tym, iż nie będziemy kręcić filmu na bazie GTA. Uwielbiamy filmy, ale tak samo uwielbiamy gry i na tym właśnie chcemy się skoncentrować" - dodał Houser.

Inna gra ze stajni Rockstar - L.A. Noire, dostąpiła niedawno zaszczytu projekcji na Tribeca Film Festival. Była to pierwsza gra video w historii, która została zaprezentowana na festiwalu filmowym.