Długopis i komputer

Firma Seiko zaprezentowała SmartPad - urządzenie przeznaczone do palmtopów, pozwalające na transfer notatek zapisanych na papierze do pamięci komputera.

Stale powstają nowe urządzenia mające uprzyjemnić użytkownikom korzystanie z przenośnych komputerów typu Palm. Firma Seiko Instruments America przygotowała swój najnowszy produkt - SmartPad - dla tych, którzy uważają, że klawiatura w żaden sposób nie może zastąpić tradycyjnej kartki i długopisu.

W zapinanym portfolio klient znajdzie zasilane baterią pióro SmartPen, zawierające urządzenie transmitujące, które komunikuje się ze SmartPadem. Urządzenie pozwala na ręczne pisanie notatek, które mogą być potem oglądane i przechowywane w przenośnych Palmach. SmartPad współpracuje z serią komputerów przenośnych Palm III i nowszymi. Wymaga systemu PalmOS 3.1 lub nowszego.

Kiedy piszesz, korzystając ze SmartPada, obraz pojawia się jednocześnie na ekranie przenośnego komputera. Notatki mogą być wysłane pocztą elektroniczną bezpośrednio z Palma, w formacie GIF, lub wyeksportowane do aplikacji sprzedawanej w pakiecie ze SmartPadem, przeznaczonej do pecetów, zapisującej obrazki w formatach BMP i GIF. Obrazki są zresztą zdecydowanie czytelniejsze na monitorze peceta niż na ekranie Palma, mimo że na wyświetlaczach przenośnego komputera można je powiększać aż czterokrotnie.

SmartPad jest dość dużym urządzeniem (portfolio ma wymiary 19 na 27 centymetrów i waży 0,68 kilograma). Jego cena - 199 dolarów - przewyższa cenę niektórych modeli Palmów.

Więcej informacji: www.seikosmart.com


Zobacz również