Długość się liczy

Ponad 1,3 mld godzin roboczych marnują co roku amerykańskie firmy z powodu "walki", którą ich pracownicy muszą stoczyć, by utrzymać w porządku plączące się pod biurkami kłębowiska kabli łączących poszczególne elementy komputera - wynika z najnowszego raportu przegotowanego na zlecenie firmy Logitech.

Zdaniem autorów raportu, gdyby połączyć ze sobą wszystkie wykorzystywane w USA kable od klawiatur, to powstał przewód, który czterokrotnie opasałby Ziemię lub sięgnął połowy drogi na Księżyć. Kable, o których mowa spoczywają jednak w biurach i tam powodują spore kłopoty. Raport wykazał m.in., że przeciętny amerykański pracownik biurowy spędza dziennie ponad 7 minut na porządkowaniu swojego stanowiska pracy - z czego znaczną część pochłania ogarnięcie "kablowego chaosu".

Raport przygotowano na podstawie ankiety wypełnionej przez 1000 internautów. Ponad 20% z nich przyznało, że plątanina kabli czyni ich stanowisko pracy mocno "chaotycznym" i chętnie pozbyli by się tego kłopotu. Jako, że raport powstał na zlecenie Logitecha (intensywnie promującego ostatnio swoje bezprzewodowe peryferia), to nietrudno się domyśleć, że sugerowanym rozwiązaniem było wyrzucenie kabelków i zaopatrzenie się w produkt tejże firmy. My ze swojej strony posiadaczom owych "chaotycznych" stanowisk polecamy również zrobienie wiosennego porządku na biurku (i pod nim). Też pomaga, a kosztuje zdecydowanie mniej.


Zobacz również