Dmitry Glukhovsky odwiedza Polskę

Dmitry Glukhovski - rosyjski dziennikarz, radiowiec, prezenter, korespondent wojenny, pisarz - w skrócie człowiek, którego dossier dorównuje niejednemu agentowi tajnych służb specjalnych - zawitał do Polski w ramach promocji swojego najnowszego dzieła literackiego "Czas Zmierzchu" a także książki autorstwa Szymuna Wroczka pt. "Piter", która z kolei jest wprowadzeniem do serii "Uniwersum Metro 2033".

Glukhovski w nadchodzący czwartek (17 listopada br.) pojawi się w Empiku Junior znajdującym się w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 116/122, gdzie ochoczo odpowie na wszelkie pytania czytelników odnośnie prezentowanej literatury oraz nie oszczędzi tuszu wszelkim łowcom autografów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00, na które sam pisarz gorąco zaprasza.

Zarówno "Czas Zmierzchu" jak i "Piter" (więcej informacji znajdziecie na oficjalnym portalu traktującym o uniwersum Metro) dostępne są do nabycia już od tygodnia w polskich księgarniach, tak więc jeżeli jeszcze nie zaopatrzyliście się we własne egzemplarze to jestem niemal przekonany, że nadrobicie zaległości po środowym programie "Dzień Dobry Bardzo" Marzeny Chełminiak w Radiu ZET, w którym autor dwóch bestsellerowych powieści, jakimi bezapelacyjnie są "Metro 2033" i "Metro 2034" wystąpi w roli gościa. Poza wielbicielami twórczości pisarza, audycję zechcą także przesłuchać osoby spoglądające z trwogą na drastycznie obniżający się za oknem pasek rtęci, gdyż do wygrania będą dwa bilety na 10-dniową wycieczkę do Meksyku.

Na początku minionego roku, zwolennicy elektronicznej rozrywki mieli okazję zagrać w grę Metro 2033 bazującą na książce o tym samym tytule. Produkcja ukraińskiego dewelopera zaskarbiła sobie przychylność graczy do tego stopnia, że w drodze jest już sequel o nazwie Metro: Last Light. Premiera gry odbędzie się dopiero w przyszłym roku.