Do Polski trafią dwie wersje phabletu Galaxy Note III

Serwis SamMobile udostępnił zestawienie, z którego możemy dowiedzieć się, który wariant phabletu Galaxy Note III (z procesorem Exynos 5420, czy Snapdragon 800) pojawi się w Polsce.

Kilka dni temu serwis SamMobile poinformował, że phablet Galaxy Note III będzie oferowany w dwóch wersjach: SM-N900 z procesorem 1,8 GHz Octa-core Exynos 5420 i SM-N9005 z procesorem Qualcomm Snapdragon 800. To, z którego modelu będziemy korzystali jest o tyle istotne, że pierwszy SoC nie oferuje wsparcia dla technologii 4G. Niestety otwartą pozostawała kwestia, jak Samsung zamierza dystrybuować nadchodzący gadżet w poszczególnych krajach. Od czego mamy jednak serwis SamMobile? Od odpowiedzi na tego typu pytania, co też właśnie uczynił udostępniając zestawienie, z którego wynika, że w Polsce zagoszczą jego dwie wersje. Dodatkowo pojawiła się informacja, że model SM-N9005 będzie oferowany przez sieci PLUS i PLAY.

"Jeżeli twój kraj otrzyma dwa warianty procesora, będzie to decyzja bazująca na marketingowym planie Samsunga. Jeżeli sieć LTE jest dostępna w twoim kraju, Samsung najpierw dostarczy wariant LTE (Snapdragon 800)" - czytamy w serwisie SamMobile.

Na koniec warto przypomnieć, że Galaxy Note III zostanie oficjalnie zaprezentowany 4 września.