Do Sieci przez talerz

Firma TDC Internet uruchomiła nową usługę - satelitarny dostęp do Internetu. Linia Sat przeznaczona jest przede wszystkim dla firm zlokalizowanych w rejonach o słabo rozwiniętej infrastrukturze telekomunikacyjnej - korzystanie z niej możliwe jest bowiem na terenie całego kraju.

Wśród zalet nowej usługi TDC Internet wymienia: niezależność od istniejącej infrastruktury telekomunikacyjnej (nieograniczony zasięg usługi - na terenie całej Polski), brak konieczności korzystania z dodatkowego kanału zwrotnego dzięki połączeniu dwukierunkowemu, a także szybką instalację usługi.

Szybkości przesyłania danych w Linia Sat to od 512 kbps do 2 Mbps (download) oraz 64 kbps do 128 kbps (upload). Do korzystania z usługi niezbędny jest dwukierunkowy system satelitarny, składający się z odbiornika i nadajnika (zapewnia go TDC Internet) oraz komputer, wyposażony w port USB lub Ethernet i system operacyjny Windows 98SE (lub późniejszy).

Podłączenie satelitarnego łącza kosztuje ok. 3500 zł. Najniższy miesięczny abonament to 700 zł, do tego należy również doliczyć koszty dzierżawy sprzętu. Do podanych kwot należy doliczyć podatek VAT.

Więcej informacji:

http://www.tdcinternet.pl