Do kogo trafi autograf Billa Gatesa?

Książka z autografem Billa Gatesa czeka na jednego z naszych czytelników. To od Was zależy, kto zostanie szczęśliwym zwycięzcą! Spośród różnych, czesto podchwytliwych lub złośliwych pytań, jakie czytlenicy PCWK Online chcieliby zadać twórcy potęgi Microsoftu wybraliśmy pięć naszym zdaniem najciekawszych. Weźcie udział w ankiecie i wytypujcie najlepsze. Jego autor zostanie właścicielem książki "Droga ku przyszłości", podpisanej przez samego Billa Gatesa.

Do kogo trafi autograf Billa Gatesa?

Bill Gates w Polsce gościł jedynie jeden dzień. Jego wizyta wiązała się między innymi z otwarciem w naszym kraju Centrum Inżynierii Oprogramowania. Dodatkowo, Gates spotkał się z przedstawicielami polskiego rządu, informatykami, przedstawicielami biznesu. Ze szczegółami dotyczącymi jego wizyty w naszym kraju zapoznać się możecie w specjalnej sekcji PCWK Online. Niestety, liczba spotkań i nawał obowiązków nie pozwoliły Naczelnemu Architektowi Oprogramowania Microsoftu odpowiedzieć na pytania dziennikarzy. Dlatego też, postanowiliśmy wybrać pięć najciekawszych pytań i zaproponować Wam ankietę na temat najlepszego z tych, które czytelnicy zamieścili z reakcji na tekst "Zapytaj Billa Gatesa i zdobądź książkę z jego autografem". To, kto otrzyma książkę "Droga ku przyszłości" podpisaną przez samego autora, Billa Gatesa, zależy tylko od Was.

Wytypuj najlepsze pytanie - jego autor otrzyma książkę z autografem

1. Jak Pan postrzega rozwój systemów operacyjnych z rodziny Windows w nadchodzącym dziesięcioleciu i czego będzie się można po nich spodziewać?.

2. Czy Microsoft zamierza wkroczyć na rynek inteligentnych domów? Jeśli tak, to jakimi produktami? Czy w inteligentnych domach będzie w końcu miejsce dla produktu z którym wiązał Pan tak duże nadzieje - TabletPC?

3. Czy firma obawia się konkurencji ze strony Apple po przeniesieniu MacOS X na procesory Intela? Dlaczego Microsoft przestał rozwijać IE/WMP dla Maka?

4. Jak trudno jest "wniknąć" w struktury Microsoftu, czyli na przykład zostać zaangażowanym do pracy przy projektach takich jak Vista czy też Blackcomb/Vienna?

5. Czy Microsoft kiedykolwiek otrzymał propozycję od NSA, CIA, bądź innej organizacji rządowej lub pozarządowej dotyczącą wykorzystania pańskich systemów operacyjnych w działalności wywiadowczej lub do jakiegokolwiek zbierania lub gromadzenia informacji?

Wygrałem, i co teraz?

Autograf Billa Gatesa, złożony na książce jego autorstwa (na dodatek książka ta nie była wznawiana) to na pewno nie lada gratka nie tylko dla internautów. Jeden z warszawskich antykwariuszy jest obecną wartość ocenił na około 150 - 200 złotych. Podkreślił jednak, że prawdziwą wartość antykwaryczną tego typu okazy osiągają, niestety, dopiero po śmierci autora (czego oczywiście nie życzymy). Książka z autografem jest więc nagrodą nabierającą wartości, można by rzec inwestycją długoterminową. Mimo tego, znaleźć można osoby, które za tego typu "gratkę" gotowe są zapłacić bardzo dużo. A co z wartością kolekcjonerską? Postanowiliśmy zapytać o to znanego "łowcę autografów" - Roberta Kamieniarza.

Robert Kamieniarz o autografach

autograf Billa Gatesa

Niemal każdy autograf kryje fascynującą historię. Szczerze mówiąc nie wiem, jak to się zaczęło. Pierwszy autograf zdobyłem w 1999 roku podczas spotkania z Czesławem Miłoszem. Później napisałem list do prezydenta, premiera, odwiedzałem spotkania autorskie, targi, koncerty, gale i tak moje hobby przetrwało do dziś. Kolekcja moja obejmuje ponad tysiąc autografów znanych ludzi z całego świata. Zbiór podzielony jest na kilka działów i można w nim znaleźć autografy przywódców państw, polityków, pisarzy, muzyków, aktorów i reżyserów, sportowców i ludzi mediów.

Każdy autograf jest dla mnie cenny, a do najcenniejszych zaliczam autografy otrzymane od takich osobistości jak: Jan Paweł II, Joseph Ratzinger , Vaclav Havel, Lech Wałęsa, Jan Nowak Jeziorański, Zdzisław Beksiński, Wisława Szymborska, Czesław Miłosz, Adam Małysz, Ray Charles, Grzegorz Ciechowski i setki innych.

Autograf twórcy firmy Microsoft, Billa Gatesa, otrzymałem w zeszłym roku. Jedni spytają ile wart jest taki podpis. Na aukcjach w Internecie można fotografię z autografem Billa Gatesa kupić już za 30 euro. Jednak są też wyjątki. Microsoft Polska przyłączył się do akcji "Gwiazdy dla rodzin ofiar" zorganizowanej przez portal INTERIA.PL na rzecz rodzin ofiar i osób poszkodowanych w katastrofie na Śląsku. Przekazał Billowi Gatesowi prośbę od INTERIA.PL o autograf na jego zdjęciu, który został złożony 2 lutego w Warszawie. Zdjęcie wraz z autografem zostało sprzedane za 4375 zł!

Przy okazji chciałbym pogratulować zwycięzcy konkursu organizowanego przez serwis PC World Komputer. Mam nadzieję, że autograf tak wybitnej osoby jaką jest Bill Gates będzie dla laureata miłym prezentem i zapoczątkuje kolekcjonerską pasję. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na moją stronę

Ankieta trwać będzie do 17 lutego, do godziny 16.00. Jeżeli z powodów obiektywnych nie uda nam się skontaktować ze zwycięzcą, książkę z autografem przekażemy na cele charytatywne.

Aktualizacja: 17 lutego 2006 16:01

Ankieta zakończona. Twórcą zwycięzkiego pytania okazał się internauta podpisujący się nickiem "CD". Pytanie brzmiało: "Czy Microsoft zamierza wkroczyć na rynek inteligentnych domów? Jeśli tak, to jakimi produktami? Czy w inteligentnych domach będzie w końcu miejsce dla produktu z którym wiązał Pan tak duże nadzieje - TabletPC?" a zagłosowało na nie 224 użytkowników, ponad 30% wszytkich głosujących. Książkę "Droga ku przyszłości" z autografem Billa Gatesa prześlemy niezwłocznie po skontaktowaniu się z Użytkownikiem "CD".