Do sieci wyciekają pierwsze rendery LG G9

Tegoroczny flagowy smartfon od LG wyglądać będzie bardzo podobnie do modelu G8X.

Rendery oraz zdjęcia prasowe flagowych modeli Samsunga i OnePlus'a pojawiają się w sieci od dłuższego czasu. Teraz nadeszła pora na smartfon od LG.

Do sieci wyciekają pierwsze rendery LG G9

Źródło: cashkaro.com

@OnLeaks wraz z portalem CashKaro.com udostępnili pierwsze rendery przedstawiające tegoroczny model LG G9. Smartfon ten będzie konkurentem dla urządzeń takich, jak Samsung Galaxy S11/Galaxy S20, Xiaomi Mi 10 czy Huawei P40. Urządzenie zastąpi zeszłoroczny model LG G8. Oczekujemy, że G9 podobnie, jak poprzednik zadebiutuje z kilkoma ciekawymi i niespotykanymi u konkurencji funkcjami.

LG postawiło na klasyczny design. Urządzenie nadal posiadać będzie niewielkie wycięcie w ekranie w kształcie litery U, w którym umieszczono pojedynczy aparat do selfie. Producent zmniejszył nieco ramki okalające ekran o przekątnej 6,7-6,9 cala z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych.

Na renderach widać, że LG G9 zostanie wyposażony w cztery obiektywy składające się na aparat główny. Moduł aparatu umieszczono poziomo w górnej części tylnego panelu, a całość przypomina nieco Samsunga Galaxy S10.

Do sieci wyciekają pierwsze rendery LG G9

Źródło: cashkaro.com

Smartfon mierzyć będzie 169,4 mm x 77,6 mm x 8,8 mm. Grubość w miejscu obiektywów wynosić będzie 9,4 mm. Przycisk zasilania oraz regulacji głośności znajdować się będzie się z lewej strony. Na prawym boku znajdzie się klawisz dedykowany Asystentowi Google'a.

Taca na karty SIM montowana będzie w górnej części smartfona. Dolną ramkę zagospodarowano na umieszczenie portu USB Typu C, głośników oraz coraz rzadziej spotykanego gniazda słuchawkowego Jack.

Do sieci wyciekają pierwsze rendery LG G9

Źródło: cashkaro.com

LG G9 zadebiutuje na targach Mobile World Congress w połowie lutego 2020 roku w Barcelonie.

Źródło: cashkaro.com