Do tabletów iPad mini oraz iPad Air może dołączyć 12,9-calowy iPad Pro

Wygląda na to, że Apple szykuje niespodziankę i w przyszłym roku zobaczymy trzeci typ tabletu w ofercie firmy z logo z nadgryzionym jabłkiem. Do tabletów iPad mini oraz iPad Air może dołączyć bowiem trzeci model o znacznie większym ekranie.

Jak donosi serwis koreatimes.co.kr, firma Apple rozpoczęła już produkcję ekranów o przekątnej 12,9 cala i rozdzielczości Retina. Taki wyświetlacz miałby znaleźć się w nadchodzącym produkcie w ofercie firmy z Cupertino, jakim ma być nowy, ogromny tablet. Urządzenie ma mieć przekątną ekranu o długości 12,9 cala oraz rozdzielczość zbliżoną do Ultra HD.

W tym roku do sprzedaży trafiła już druga generacja mniejszego iPada mini oraz “zupełnie nowy” iPad Air, będący bezpośrednim następcą ostatniego “dużego” iPada. Patrząc na nazewnictwo linii laptopów MacBook niewykluczone, że nowy tablet z ekranem o przekątnej długości 12,9 cala w ofercie Apple przyjmie nazwę iPad Pro. Byłoby to niezłe uzupełnienie oferty, a także sposób na nawiązanie walki z konkurencją, która już teraz wprowadza na rynek tablety o znacznie większych ekranach niźli 10 cali.

iPad Air

iPad Air

Pierwszy tablet Apple miał przekątną o długości dziesięciu cali i przez wiele lat firma z Cupertino przekonywała swoich klientów, że to idealna wielkość tego przenośnego urządzenia. Dopiero rok temu się to zmieniło, a producent zaproponował klientom tablet o tych samych proporcjach, ale nieco mniejszych wymiarach. Informacje o stworzeniu tym razem jeszcze większego tabletu nie są już takie nieprawdopodobne.


Zobacz również