DoS-owy trojan

Backdoor.NetTrojan jest niebezpiecznym koniem trojańskim, który może posłużyć np. do przeprowadzenia ataku typu Denial of Service.

Po uruchomieniu pliku zawierającego Backdoor.NetTrojan, "insekt" kopiuje się do folderu Windows (lub Winnt - w zależności od systemu operacyjnego) - zapisuje się w nim jako Unwise.exe. Trojan dodaje również wpis do Rejestru, dzięki któremu plik ten będzie uruchamiany przy każdym starcie systemu Windows.

Backdoor.NetTrojan ma cechy typowego konia trojańskiego - umożliwia hakerowi zdalne przejęcie kontroli nad systemem. Od innych trojanów różnią go jednak dodatkowe mechanizmy, w które wyposażył go jego twórca. Dzięki nim Backdoor.NetTrojan może posłużyć do przeprowadzenia ataku DoS (Denial of Service), potrafi też wysyłać wiadomości poprzez IRC, a także rozprzestrzeniać się w sieci lokalnej i za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Aby usunąć trojana, należy zaopatrzyć się w najnowsze uaktualnienia do programu antywirusowego i przeprowadzić kompleksowe skanowanie systemu. Jeśli aplikacja wykryje kopie Backdoor.NetTrojan, należy je skasować.