Dobra kondycja finansowa IBM

Dobra kondycja finansowa IBM, jednego z największych koncernów informatycznych na świecie, może nieco zaskakiwać. Wszak firma nie może pochwalić się zadowalającymi wynikami sprzedaży sprzętu. Jednak w ostatecznym rozrachunku amerykański gigant zdecydowanie wychodzi na plus.

Jak donosi oficjalna strona firmy, IBM zaskoczyło nieco niektórych analityków świetnymi wynikami finansowymi za trzeci kwartał rozliczeniowy tego roku. Spółka zanotowała o 20 procent większy zysk niż przed rokiem.

Zła koniunktura na rynku spowodowała znaczny spadek wpływów ze sprzedaży sprzętu. Amerykański gigant zanotował tu spadek o prawie 10 procent w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Jednak okazało się, że IBM nadrobił wiele w innych pozostałych gałęziach rynku.

Przypomnijmy, że wcześniej w tym roku spółka była zmuszona opublikować przyspieszony raport finansowy, by uspokoić swoich inwestorów. Ci bowiem, zaniepokojeni złą sytuacją na rynku sprzętowym, zaczęli wysprzedawać akcje firmy. IBM jednak uspokaja i po raz kolejny udowadnia, że nie ma powodów do niepokoju.

Więcej na oficjalnej stronie IBM.