Dobra zmiana! Nowy MacBook Pro znowu z HDMI i czytnikiem kart SD.

Apple szykuje się do zaprezentowania zupełnie nowego MacBook'a Pro, a znany analityk przekazuje, że sprzęt otrzyma sporo "nowości", które zostały z niego usunięte w 2015 roku.

Ostatnie duże odświeżenie obudowy komputerów Apple MacBook Pro miało miejsce w 2016 roku. Niespełna pięć lat temu na rynek trafiły nowe modele ze złączami USB Typu C z Thunderbolt 3, klawiaturą motylkową oraz paskiem dotykowym Touch Bar.

Aktualnie sprzedawane MacBooki Pro

Aktualnie sprzedawane MacBooki Pro

Od dłuższego czasu mówi się, że w 2021 roku na rynku pojawią się nowe MacBooki Pro ze zmodyfikowaną obudową. Znany analityk firmy Apple - Ming Chi-Kuo przekazał właśnie najnowsze, optymistyczne informacje na temat nadchodzących komputerów.

Okazuje się bowiem, że po wyrzuceniu z MacBook'a Pro większości gniazd Apple przemyślało swoją decyzję i zamierza przywrócić na pokład popularne złącza. Mowa o gnieździe HDMI oraz czytniku kart pamięci w formacie SD.

W najnowszej notatce dla inwestorów z 23 lutego 2021 roku Kuo przekazał, że wraz ze sporym przeprojektowaniem wyglądu obudowy powinniśmy liczyć na większą ilość złącz wejścia/wyjścia. Oprócz nowoczesnych portów USB Typu C z USB 4 i Thunderbolt 4 otrzymamy klasyczne złącze HDMI do podłączenia drugiego wyświetlacza oraz czytnik kart pamięci, który przyda się fotografom.

MacBook Pro posiadał czytnik kart pamięci SD oraz gniazdo HDMI w latach 2012-2015.

Starsze modele MacBooka Pro z większą ilością portów

Starsze modele MacBooka Pro z większą ilością portów

Poza większą ilością portów nowy MacBook Pro dostępny będzie w dwóch wersjach - 14 oraz 16 calowych. Ekran wykonany będzie w technologii miniLED.

Wygląd nowych komputerów MacBook Pro podobny będzie do designu iPhone'a 12, iPad'a Pro 2020 oraz iPad'a Air 2020.

Kuo potwierdził przy okazji, że złącze MagSafe znane ze starszych modeli MacBooka powróci do nowej generacji MacBooka Pro. Nowe modele prawdopodobnie nie otrzymają już paska dotykowego Touch Bar.

Zupełnie nowe MacBooki Pro pojawią się na rynku w trzecim kwartale 2021 roku - niecały rok po premierze pierwszych komputerów z procesorami Apple M1.

Źródło: appleinsider.com