Dobry i tani

Sony zaprezentował nowy cyfrowy aparat fotograficzny DSC-P9. Urządzenie charakteryzuje się świetnymi parametrami i wyjątkowo "przyjazną" ceną.

Koncern Sony zaprezentował we wtorek nowy cyfrowy aparat fotograficzny DSC-P9. Urządzenie charakteryzuje się świetnymi parametrami i wyjątkowo "przyjazną" ceną. Aparat wyposażony jest m.in. w matrycę o rozdzielczości 4 megapikseli – kosztuje zaś 600 USD. Aparat wyposażony jest w 3-krotny zoom optyczny i 2-krotny zoom cyfrowy, a maksymalna wielkość zdjęcia, jakie można uzyskać za pomocą DSC-P9 wynosi 2272 x 1704 pikseli. Czasy naświetlania mieszczą się w zakresie 2 – 1/2000 s.

Urządzenie jest stosunkowo proste w obsłudze – według przedstawicieli Sony, mimo, iż jego parametry czynią je świetnym narzędziem dla profesjonalnych fotografów, to przeznaczone jest ono raczej dla amatorów. Wyposażono jej m.in. w opracowaną przez Sony technologię "multipoint autofocus" (pozwalającą na uzyskanie wyraźnego obrazu obiektów znajdujących się w różnej odległości od fotografującego) oraz możliwość rejestrowania filmów w formacie MPEG.

Z informacji dostarczonych przez przedstawicieli firmy wynika, że DSC-P9 na rynek trafi w maju.


Zobacz również