Dobry kwartał AMD

Advanced Micro Devices ogłasza rekordowe wyniki sprzedaży w III kwartale br.

Firma AMD przedstawiła raport finansowy za III kwartał br., który zakończył się 1 października. Z raportu wynika, że firma odnotowała rekordową wartość sprzedaży wynoszącą ponad 1,2 miliarda USD oraz rekordowy zysk netto - ponad 408 milionów USD. W kwocie tej jest zawarty jednorazowy przychód ze sprzedaży jednego z oddziałów firmy, zajmującego się systemami komunikacji głosowej.

Jak informuje AMD, sprzedaż sztandarowych produktów firmy, czyli procesorów i układów pamięci Flash, podwoiła się w porównaniu z III kwartałem 1999 r. Jest ona również o 10% wyższa niż w poprzednim kwartale tego roku.

"Do wzrostu obrotów przyczynił się wciąż rosnący popyt na pamięci Flash. Zapotrzebowanie na te układy w dalszym ciągu przerasta ich rynkową podaż. Także na trudniejszym rynku procesorów obroty wzrosły o ponad 50% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Niewątpliwie przyczyniło się do tego wprowadzenie na rynek naszych nowych układów Athlon i Duron" - powiedział W.J. Sanders III, dyrektor AMD.