Dobry start "Zemsty Sithów"

Film "Gwiezdne Wojny III: Zemsta Sithów" w ciągu pierwszych czterech dni wyświetlania w kinach USA zarobił 158 mln USD (zaś na całym świecie - ponad 300 mln). Jak podaje serwis Stopklatka.pl, w Polsce jak do tej pory obejrzało go 333 tys. widzów.

Gwiezdne Wojny III: Zemsta Sithów

Gwiezdne Wojny III: Zemsta Sithów

W miniony weekend najnowsza część "StarWars" zarobiła w USA 108,5 mln USD - to wynik gorszy o 6,1 mln USD od rekordowego "Spider-Mana". Bilans czterech dni jest znacznie lepszy - 158 mln USD (rekordowy do tej pory obraz, "Matrix: Reaktywacja" w ciągu czterech dni zarobił "jedynie" 134,4 mln. USD.

"Zemsta Sithów" ustanowiła również rekord otwarcia - w dniu premiery filmu wpływy ze sprzedaży biletów w USA wyniosły 50 mln USD (aż o 6 mln USD pobity został rekord należący do "Shreka 2").

Warto przypomnieć, że budżet filmu szacowany jest na 115 mln USD. Jak do tej pory na całym świecie wpływy z jego dystrybucji przekroczyły już 300 mln USD.

W Polsce w ciągu pierwszych czterech dni od premiery film obejrzało 333 tys. widzów, czyli o 200 tys. mniej niż rekordowego "Shreka 2" - podaje serwis http://Stopklatka.pl. Co wiecej, film nie dostał się nawet do pierwszej dziesiątki najlepszych otwarć w ostatnich dziesięciu latach (licząc wynik z czterech dni dystrybucji, zajmuje 12. pozycję na liście). Ostatnia część "Star Wars" może się jednak poszczycić lepszym startem na polskim rynku niż poprzednie części - "Mroczne Widmo" na starcie obejrzało 266 tys. osób, zaś "Atak klonów" - 251 tys.

Więcej informacji:

http://www.stopklatka.pl


Zobacz również