Doda promuje nowe Gadu-Gadu

Wersja 7.7:

Przypomnijmy, że zmiany w wersji 7.7 są dalekim echem konfliktu, o którym pisaliśmy wielokrotnie. Więcej na ten temat możesz przeczytać w materiale Spór o Gadu-Gadu czy w tekście Kanadyjczycy wyłączyli wizję Gadu-Gadu Po tym konflikcie wydano okrojoną pod względem funkcjonalnym wersję 7.6 (zobacz Nowy Skype 3.0 i stary Gadu-Gadu 7.6? ) i dopiero wydanie 7.7 pozwoliło na powrót do funkcjonalności, jednak już bez rozmów wideo.

Lista zmian w wersji 7.7 obejmuje:

- rozmowy głosowe w sieci Gadu-Gadu oraz na telefony stacjonarne i komórkowe

- możliwość odbierania rozmów przychodzących z poziomu Gadu-Gadu

- nowy interfejs okna przesyłania plików, możliwość wysyłania i odbierania kilku plików w tym samym czasie, łatwe wysyłanie plików - opcja drag'n drop (lista kontaktów, okno rozmowy, okno rozmowy audio)

- zmiana grafik w menu

- dodanie nowych prefiksów operatorów komórkowych

- dodanie funkcjonalności do menu kontekstowego kontaktu "ustaw taki sam opis u siebie"

- dodanie tworzenia kopii zapasowej profilu

- autologowanie do Wizytówki użytkownika w serwisie społecznościowym MojaGeneracja.pl i GaduRadio.pl

- dodanie ikony MojaGeneracja.pl

- integracja telefonii Gadu naGłos z komunikatorem

- współpracuje z programem WinAmp w wersji od 5.34

- ulepszone odbieranie połączeń telefonicznych.

Wywiad z Jarosławem Rybusem

PC World Komputer: 4277777 - Czy ten numer jest dostępny tylko w warszawskiej strefie numeracyjnej, czy też będzie objęta nią cała Polska (tak aby np. użytkownik z Katowic lub Krakowa nie płacił za połączenie międzymiastowe)?

Jarosław Rybus: To numer stacjonarny z warszawskiej strefy numeracyjnej - dostępny jest oczywiście z całej Polski i zza granicy. Nie chcieliśmy wprowadzać innych numerów w każdej strefie numeracyjnej, aby nie komplikować usługi. Pracujemy nad uruchomieniem numeru dostępowego, który nie będzie związany z geograficzną strefą numeracyjną, będzie dostępny z sieci wszystkich operatorów (w tym komórkowych) i nie będzie to numer o podwyższonej opłacie.

Jaki jest koszt połączenia na numer 4277777?

Jest to koszt połączenia ze zwykłym numerem warszawskim - zależy to od taryfy operatora z którego wykonujemy połączenie.

Czy można objąć ten numer (4277777) promocją u operatora GSM lub łączyć się z tym numerem korzystając z promocji TP SA "darmowe wieczory i weekendy"?

Jest to zwykły numer stacjonarny ;-)

Czy są jakieś problemy techniczne, bo kilka razy wygenerował mi się błąd programu w Windows Vista i pojawiło się okno do zgłoszenia problemu?

Vista nie jest oficjalnie wspierana przez obecną wersję klienta GG. Każdy zgłaszany problem jest na bieżąco poprawiany. Oficjalnie Vista będzie wspierana w najnowszej wersji klienta GG, nad którą programiści GG intensywnie pracują.

Co to jest przypisywanie numeru stacjonarnego dla GG i czy jest to płatne? Jaki jest koszt takiego numeru?

Można przypisać do 3 numerów telefonicznych do numeru GG. Wykręcając ten numer z telefonu stacjonarnego lub komórkowego dodzwonimy się bezpośrednio na numer GG w komunikatorze. Przypisanie pierwszego numeru kosztuje 5 zł brutto i jest ważne przez 1 rok.

Fajny sygnał - czy będzie płatny? Jaki będzie koszt?

Pobranie kolejnego utworu który może być przypisany do różnych numerów dzwoniących (definiowanych przez użytkownika GG) kosztuje 3 zł brutto.

Ile kosztował udział Dody w promocji? :)

Nie podajemy szczegółów oraz zasad współpracy. Jest to wspólna akcja :)

Więcej informacji na ten temat:

O telefonii internetowej:http://www.gadunaglos.pl

O projekcie: http://www.zielonasluchawka.pl