Dodaj do Ulubionych

Swobodne buszowanie w Internecie jest świetną zabawą, ale ma też wadę - niepostrzeżenie zabiera naprawdę dużo czasu. A przecież Internet to nie tylko rozrywka, ale w założeniu szybki dostęp do informacji.

Swobodne buszowanie w Internecie jest świetną zabawą, ale ma też wadę - niepostrzeżenie zabiera naprawdę dużo czasu. A przecież Internet to nie tylko rozrywka, ale w założeniu szybki dostęp do informacji.

Gdzie znaleźć najważniejsze informacje, takie jak numery telefonów, rozkład jazdy pociągów i autobusów, plany miast? Istnieją polskie strony WWW, które udostępniają takie dane. Warto je sprawdzić i dodać do listy ulubionych sieciowych witryn, aby mieć do nich szybki dostęp, gdy zajdzie potrzeba.

www.karty.pl

Serwis ten zawiera wszelkie informacje o kartach płatniczych i kredytowych. Pozwala sprawdzić, jakie bankomaty znajdą się w większości miast Polski - łącznie z dokładną lokalizacją (ulicą i numerem domu) - rzecz bardzo przydatna podczas wyjazdów. Oprócz danych o bankomatach można tutaj znaleźć także kilka podstawowych informacji na temat różnych rodzajów kart wydawanych przez banki. Oprawa graficzna witryny jest dość ascetyczna, ale można szybko odnaleźć potrzebne informacje.

www.pkp.com.pl

Oto najlepszy i najszybszy sposób na sprawdzenie rozkładu jazdy pociągów PKP - wystarczy odwiedzić stronę www.pkp.com.pl. Można tutaj wyszukać najlepsze połączenie krajowe i zagraniczne, sprawdzić aktualne informacje (np. o odwołanych połączeniach), a nawet wysłać e-mail z pytaniem dotyczącym

rozkładu jazdy, rezerwacji, wolnych miejsc i cen biletów.

www.autocentrum.pl

Serwis dla zmotoryzowanych. Oprócz typowych informacji i bardzo ciekawych porad można tutaj znaleźć listę najlepszych i najgorszych salonów i serwisów samochodowych - listę tworzoną przez samych klientów. Można skorzystać z wyszukiwarki i szybko sprawdzić, jaką opinię ma serwis, do którego chcemy się udać.

www.pilot.pl

Ten serwis ucieszy najbardziej także zmotoryzowanych internautów. Oferuje on bowiem dostęp online do samochodowej mapy Polski. Wystarczy wpisać nazwę miejscowości i już po chwili otrzymamy mapę jej okolic - w dowolnym właściwie powiększeniu. Oprócz typowej mapy samochodowej są tutaj dostępne również plany miast i miasteczek. Tak dokładnych informacji nie zawiera chyba żaden drukowany atlas samochodowy.

adresy.onet.pl

Jeśli szukasz adresu lub telefonu firmy bądź instytucji, odwiedź witrynę adresy.onet.pl. Na tej stronie znajdują się odnośniki do największych zbiorów danych adresów firm w Polsce. Można stąd także skoczyć do informacji turystycznej, zawierającej informacje o hotelach, schroniskach, polach namiotowych, restauracjach, zajazdach.