Dodatek do C&C Generals

Firma Electronic Arts opublikowała informacje na temat spodziewanego pod koniec tego roku, pierwszego dodatku do strategii czasu rzeczywistego pt. Command & Conquer Generals Zero Hour (tytuł roboczy).

Nad dodatkiem, który wprowadza do rozgrywki szereg nowych opcji i uzbrojenia, pracują programiści z zespołu EALA. Najważniejszą nowością wprowadzoną w dodatku jest mod Generals Challenge, w którym gracze, jak zapowiada wydawca, zmierzą się z najznamienitszymi dowódcami świata.

Podczas rozgrywki w nowym modzie, gracze będą mogli wybrać każdą z dziewięciu dostępnych w grze armii i toczyć zacięte boje z dziewięcioma generałami kontrolowanymi przez AI. Pokonując poszczególnych dowódców kontrolowanych przez AI, gracze zyskają możliwość poprowadzenia zwyciężonej armii w rozgrywkach online.

"Mod Generals Challenge wprowadza nowy ekscytujący wymiar do klasycznej rozgrywki RTS" – powiedział Mark Skaggs, Executive Producer EALA. "Gracze będą mieli do dyspozycji szeroki wachlarz nowych rodzajów jednostek, których wykorzystanie będzie wymagało zastosowania nowych rozwiązań strategicznych w walce z najlepszymi dowódcami świata" – przekonuje Skaggs.

Poza nowym modem w grze dostępne będą nowe rodzaje uzbrojenia, które obejmują m.in. US Spector Gunship i motocykle bojowe po stronie GLA (Global Liberation Army). Dodatek to również trzy nowe kampanie dla trybu gry pojedynczej, składające się z 15 misji, podczas których gracze będą musieli wykonać m.in. takie zadania jak zniszczenie amerykańskiej floty na Morzu Śródziemnym, infiltrowanie budynków amerykańskiego wywiadu czy zdobycie broni masowego rażenia.