Dodatek do Civilization IV już w sprzedaży

Sid Meier przygotował swoim fanom kolejną wielką niespodziankę. Już teraz gracze mogą się cieszyć nowym dodatkiem do gry Civilization 4. Gra będzie nosić podtytuł: 'Beyond the Sword' i wprowadza do rozgrywki wiele, naprawdę istotnych zmian.

Dodatek do Civilization IV już w sprzedaży
Civilization to najbardziej znana gra amerykańskiego programisty Sida Meier'a. Jej pierwsza odsłona ukazała się w 1991 roku i od razu zrobiła furorę. Następne części były kolejnymi marketingowymi (i nie tylko) hitami. To samo dotyczy ostatniej z nich. Wystarczy wspomnieć jedynie o tym, że w popularnym serwisie GameTab od tygodni gra ta nie schodzi z piedestału 10 najpopularniejszych dzieł.

Akcja dodatku rozpoczyna się zaraz po wynalezieniu prochu. Graczom oddana została możliwość objęcia kontroli nad jedną z dziesięciu nowych cywilizacji (m.in. Niderlandy i Portugalia). Ciekawostką jest pojawienie się jedenastu nowych scenariuszy. W ich powstaniu, uczestniczyła bowiem nie tylko ekipa odpowiedzialna za tworzenie gry, ale także sami fani.

Zobacz również:

  • Civilization - specjalny film na 30-lecie serii
  • Civilization VII - plotki, przecieki, data premiery... i co byśmy chcieli zobaczyć w grze [Aktualizacja]

Na tym jednak nie koniec. W 'Beyond the Sword' czeka na fanów jeszcze pięć nowych cudów świata (m.in. posąg Jezusa z Rio czy Posąg Zeusa) oraz 16 nowych przywódców. Oprócz tego spotkamy wiele nowych jednostek oraz budynków. Nowością są również wydarzenia losowe (np. katastrofy naturalne).

Do uruchomienia dodatku wymagana jest podstawowa wersja gry. Niestety nieznana jest jeszcze data premiery w Polsce. Niecierpliwym polecamy demo, dostępne pod tym adresem.