Dodatek do Dooma III w kwietniu!

Firma Activision id Software ogłosiły dzisiaj, że Xboxowa wersja Dooma III oraz pierwszy oficjalny dodatek do wersji gry przeznaczonej na komputery osobiste trafi do zachodnich sklepów pomiędzy 4 a 10 kwietnia 2005 roku.

Xboxowa wersja gry przygotowywana jest przez studio Vicarious Visions i w porównaniu do przeznaczonej na komputery PC wersji będzie miała kilka ekskluzywnych opcji, wśród których najważniejszą jest możliwość rozgrywek wieloosobowych w trybie kooperacji za pośrednictwem usługi Xbox Live.

Nad "Resurrection Of Evil" wraz z id Software pracują programiści ze studia Nerve Software. Producenci zapewniają, że dodatek utrzyma przerażający klimat i pełną akcji rozgrywkę. Fabuła gry będzie koncentrować się wokół odkrytego właśnie starożytnego, piekielnego artefaktu.

Akcja "Resurrection Of Evil" rozpoczyna się dwa lata po wydarzeniach kończących podstawową wersję gry. Tym razem jednak gracze wcielą się w innego przedstawiciela korpusu marines, który został skierowany do pomocy dr Elizabeth McNeal, zajmującej się badaniem tajemniczej budowli, znajdującej się na planecie. Badania prowadzą do odkrycia starożytnej broni, znanej jako "Artefakt". Ponieważ broń zagraża istotom piekielnym pragnącym unicestwić ludzkość, wysyłają one trzech demonicznych łowców w ślad za "piechociarzem".

Na wszystkich nowych mapach, które przyniesie ze sobą dodatek, będzie można również toczyć pojedynki w trybie 'multiplayer'. Dodatek trafi do zachodnich sklepów pomiędzy 4 a 10 kwietnia 2005 i będzie wymagać podstawowej wersji gry.


Zobacz również