Dodatek do Office XP

Na konferencji Streaming Media West Microsoft zaprezentował program Producer, służący do tworzenia multimedialnych prezentacji, przeznaczonych do przesyłania strumieniowego w Internecie.

Microsoft zaprezentował na konferencji Streaming Media West program Producer, służący do tworzenia multimedialnych prezentacji, przeznaczonych do publikacji i przesyłania strumieniowego w Internecie. Producer będzie uzupełnieniem możliwości pakietu Office XP. Aplikacja ta rozszerza możliwości PowerPointa o obsługę języka HTML (HyperText Markup Language) oraz technologię Windows Media 8.

Powodem, który skłonił Microsoft do przygotowania tego typu aplikacji, jest blisko dwukrotny wzrost w ciągu ostatniego 1,5 roku wykorzystania mediów strumieniowych w firmach, głównie w dużych korporacjach. Zdaniem Microsoftu, Producer będzie uzupełnieniem luki na rynku programów do tworzenia multimedialnych audycji - narzędzia obecnie dostępne są przeznaczone jedynie dla wąskiego grona specjalistów i wymagają zaawansowanej wiedzy.

Premiera finalnej wersji Producera będzie miała miejsce pod koniec bieżącego roku. Przedstawiciele producenta nie chcieli na razie ujawnić ceny programu. Dla użytkowników Windows 2000 i XP beta Microsoft udostępnił Producer Preview - wersję testową programu.

Więcej informacji:

www.microsoft.com/windows/windowsmedia/en/technologies/producer.asp


Zobacz również