Dodatki do Neverwinter Nights

Infogrames i BioWare poinformowały o rozpoczęciu prac nad dwoma dodatkami do jednej z najciekawszych produkcji RPG tego roku.

Shadows of Undrentide pierwszy z planowanych dodatków przygotowywany jest we współpracy z programistami ze studia FloodGate. Expansion Pack będzie składał się z jednej kampanii w trybie gry pojedynczej, która dostarczy fanom gry ponad 40 godzin zabawy. Kampanię rozpoczniemy grając postaciami na niskim poziomie rozwoju (nie będzie można wykorzystać postaci rozwijanych w podstawowej wersji gry). Poza nową kampanią w dodatku znajdziemy mnóstwo nowych czarów, nowe klasy postaci, potwory artefakty itp. Premiera Shadows of Undrentide planowana jest na wiosnę 2003.

Natomiast drugi dodatek, o roboczej nazwie XP2, nad którym prace prowadzone są wyłącznie przez programistów Bio Ware, światło dzienne ujrzy prawdopodobnie latem tegoż roku. Kampanie dostępne w XP2 będzie można rozgrywać wykorzystując średnio i wysoko rozwinięte postacie z podstawowej wersji gry(max 20 poziom). Drugi dodatek wzbogaci grę m.in. o nowe watki fabularne, "większe i fajniejsze" potwory, czary itp.