Dodatki z Android L można zainstalować na urządzeniach ze starszym Androidem

Android L dopiero zadebiutował na smartfonie Nexus 5 i tablecie Nexus 7 (2013) w wersji rozwojowej, ale członkowie społeczności skupionej wokół forum XDA Developers już wzięli kod nowej wersji systemu na warsztat. Efektem jest udostępnienie niektórych elementów nowej wersji zielonego robota użytkownikom starszych wersji oprogramowania Google dla urządzeń mobilnych.

Nowa wersja systemu mobilnego od Google wprowadzi wiele nowości, zarówno w kwestii optymalizacji oprogramowania, jak i w warstwie wizualnej. Jak na razie Android L dostępny jest tylko w formie wersji testowej, w której jeszcze nie wszystko działa, tak jak powinno. System mogą pobrać i zainstalować posiadacze najnowszego smartfona i ostatniego tabletu z rodziny Nexus.

Okazuje się jednak, że po zainstalowaniu nieoficjalnej modyfikacji, kilkoma nowościami mogą cieszyć się też posiadacze innych urządzeń wyposażonych w Androida 4.4. Deweloperzy z forum XDA przeportowali z obrazu systemu Android L takie elementy, jak czcionki, tapety i wybrane aplikacje. Jedną z nich jest zupełnie nowa systemowa klawiatura, która wykonana została w zgodzie z Material Design, czyli nowym stylem projektowania aplikacji.

Dodatki z Android L można zainstalować na urządzeniach ze starszym Androidem

Do zainstalowania klawiatury potrzebny jest smartfon z Androidem 4.4 i dostępem do praw roota. Na takim urządzeniu będzie można wgrać też odświeżony font Roboto oraz dzwonki, tapety i nowe animacje. Opis wszystkich dodatków z Androida L, które można pobrać na urządzenia działające pod kontrolą starszych wersji Androida, wraz z instrukcją jak je zainstalować znalazł się na forum XDA Developers.