Dodatkowa kopia gry na PS4 dla posiadaczy tytułu na konsolę PS3 za 10 dolarów

Sony szykuje się do wydania swojej nowej konsoli PlayStation 4, ale na poprzednią generację nadal wychodzą gry. Aby nie zniechęcać graczy do kupowania gier w wersji PS3 przed premierą PS4 producent obiecał możliwość późniejszego dokupienia części gier w wersji na nową konsolę osobom, które zdecydują się teraz na nabycie tytułu na PS3. Cena drugiej kopii na nowszą konsolę wyniesie 10 dolarów.

Sony we współpracy z wydawcami przygotowało dla graczy dwa sposoby na zdobycie tańszej kopii posiadanej już na PS3 gry na konsolę nowej generacji. Jeden jest przeznaczony dla osób mających wersję pudełkową, drugi dla osób które zdecydowały się na cyfrową dystrybucję. W tym drugim przypadku proces będzie znacznie prostszy. Tańsza gra przygotowana na PS4 pojawi się po prostu automatycznie jako oferta specjalna na koncie użytkownika, który zakupił w PlayStation Network edycję na PS3.

W tym pierwszym przypadku natomiast do płyty z grą dodawany jest specjalny kod. Ten kod trzeba będzie wprowadzić w usłudze PSN, co pozwoli na zakup za 10 dolarów cyfrowej kopii gry w wersji na PlayStation 4. Co jednak ciekawe, do grania w cyfrową i przypisaną do konta grę na PS4 potrzebna i tak będzie cały czas w napędzie płyta z PlayStation 3. To oczywiście zabezpieczenie przed możliwością grania w tą samą grę przez dwie osoby jednocześnie - na konsolach pierwszej i drugiej generacji.

Zobacz również:

  • Darmowe gry na PC, PlayStation oraz Xbox. Sprawdź najnowsze okazje [17.09.2021]

Na start programem pozwalającym uzyskać tańszą kopię gry na PS4 po zakupieniu jej na PlayStation 3 objęte zostały cztery tytuły. Są to konkretnie Assassin’s Creed IV: Black Flag, Call of Duty: Ghosts, Watch_Dogs oraz Battlefield 4.

źródło: cdaction.pl