Dogwaffle 2.0: malowanie i animowanie

Dan Ritchie zaanonsował pojawienie się kolejnej wersji narzędzia do malowania oraz tworzenia animacji - Dogwaffle 2.0. Znajdziemy w niej kilka nowych właściwości, które znacznie rozszerzają funkcjonalność aplikacji.

Dogwaffle 2.0 to propozycja dla ilustratorów, animatorów i projektantów grafiki sieciowej. Znajdziemy w nim między innymi zestaw filtrów, efektów specjalnych (ponad 90 efektów), narzędzi do korekcji koloru, narzędzi tekstowych oraz pędzli emulujących naturalne materiały. Dodatkowo do dyspozycji użytkownika są animowane pędzle. Bardzo istotną zaletą programu jest możliwość jego obsługi z poziomu tabletu.

Z nowości w drugiej wersji aplikacji warto wspomnieć o obsłudze wielu warstw, do których przyzwyczaiły nas już takie programy, jak chociażby Photoshop. Ciekawy jest również moduł o nazwie Media Manager, który pozwala na zapisywanie ustawień własnoręcznie tworzonych pędzli, wraz z jego widokiem. W zarządzaniu oraz edycji pędzli wspomaga Brush Manager. Za ich animowanie odpowiada uaktualniony BrushFX. Dużym ułatwieniem jest teraz możliwość zapisywania tworzonych animacji w formacie AVI.

Program współpracuje z systemami operacyjnymi Windows 95, 98, NT4, 2000 oraz XP (zarówno z edycją Home, jak i Professional). Cena pełnej wersji aplikacji to 67 USD. Aktualizacja z poprzedniej edycji kosztuje 19 USD.

Więcej informacji: http://www.squirreldome.com


Zobacz również