Doktor od usuwania

Delete Doctor 1.1 to mały, darmowy program do usuwania nawet najbardziej opornych danych. Oferuje kasowanie plików, które są wykorzystywane przez system i nie dają się usunąć przy pomocy klawisza 'Delete'. Aplikacja oferuje trzy metody usuwania, w tym zaplanowanie kasowanie przy następnym uruchomieniu systemu.

Doktor od usuwania
Program usuwa pliki, które nie dają się łatwo poddać procedurze kasowania. Narzędzie jest szczególnie przydatne przy pozbywaniu się pozostałości po wirusach, trojanach lub uszkodzonych danych. Radzi sobie również z takimi plikami jak index.dat, który przechowuje historię przeglądarki internetowej.

Aplikacja oferuje trzy alternatywne metody kasowania: dwie pierwsze polegają na zmianie nazwy pliku, natomiast trzecia zakłada usunięcie pliku w czasie następnego uruchomienia systemu. Dzięki temu możemy wyrzucić z dysku nawet takie dane, które są normalnie używane przez system.

Obsługa programu jest bardzo prosta: wystarczy wskazać ścieżkę pliku lub po prostu przeciągnąć plik do programu np. z Windows Explorera.

Strona domowa producenta.