Doktorze! Ratuj moje fonty!

Kto pomoże w sytuacji, gdy w naszym systemie operacyjnym pojawią się problemy z czcionkami? FontDoctor zaradzi wszelkim tego typu bolączkom. Przedstawiony przez firmę Morrison SoftDesign program pełni rolę diagnostyka, serwisanta oraz organizatora fontów.

Problemy z czcionkami mogą być ciężkie do wykrycia dla zwykłego użytkownika. FontDoctor rozwieje wszelkie wątpliwości związane z tym tematem, skanując katalog zawierający czcionki i dokonując odpowiedniej diagnozy potencjalnie kryjących się w nim problemów. Proces skanowania odbywać się może zarówno na dysku lokalnym, jak też na dyskach sieciowych. Po zlokalizowaniu usterki "Doktor Czcionka" będzie w stanie zaradzić infekcji - brakujących fontów Postcriptowych, brakujących bitmap lub uszkodzonych fontów, konfliktów ID pomiędzy nimi oraz pomieszanych rozmiarów.

W kwestii organizacyjnej, FontDoctor oferuje użytkownikowi posortowanie i uporządkowanie zawartości katalogu z czcionkami. Dodatkowo program umożliwi wydrukowanie próbek poszczególnych fontów, a także obustronną konwersję czcionek pomiędzy systemami operacyjnymi Windows oraz Mac OS.

FontDoctor w wersji 1.0 jest dostępny dla systemów Windows 98, ME, NT, 2000, XP oraz Mac OS 9 i OS X (wersja 6.0). Pełna edycja kosztuje 69,99 USD i obsługuje fonty PostScript (typ 1 i 3) TrueType (Mac OS i Windows) Multiple Master, OpenType oraz DataFork (.dfont) w Mac OS X.

Więcej informacji: http://morrisonsoftdesign.com


Zobacz również